بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز - پورتلند بلیزرز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ماجدی: فقط هوادار استقلال هستم
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 12:04
ماجدی: فقط هوادار استقلال هستم
کمیته آموزش فدراسیون فوتبال ساختار جدیدی را تعریف کرده که در آن گرفتن مدرک مربیگری دیگر مثل قبل کار آسانی نیست.

به گزارش"توپ 90" یکی از بخش های مهم در فدراسیون فوتبال کمیته آموزش است که البته معمولا کمتر از آن صحبت می شود. بخش اصلی و عمده این کمیته در زمینه آموزش مربیان و مدرسان است و میرشادماجدی بازیکن و سرپرست سابق استقلال و تیم ملی ریاست این کمیته را به عهده دارد. او در گفت و گو با "توپ 90" درباره برنامه های این کمیته گفت:« خبری نیست، آنقدر در کمیته آموزش کار هست که واقعا وقت نداریم به مسایل دیگر فکر کنیم.»


او افزود:« ما از زمانی که آمدیم سعی کردیم در کمیته آموزش ساختارسازی کنیم. ما درکمیته آموزش برای اولین بار دستورالعمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان را نوشتیم. ما برای انجام این کار 273 ساعت با مسئولین آموزش استان ها و مدرسین و کارشناسان نخبه جلسه داشتیم تا این ساختار را به صورت مکتوب درآوردیم. جا دارد از ریاست فدراسیون فوتبال که حمایت صددرصدی از ما کردند و ما هم با پرزنتی که در هیات رئیسه کردیم توانستیم مجوز را بگیریم.»


رئیس کمیته آموزش همچنین گفت:« در این ساختار از دستورالعمل سطح مربیان، ورودیه و عضویت شرکت کنندگان تا نحوه برگزاری و چیدمان کلاس ها، همه و همه لحاظ شده و به صورت کتابچه مکتوب شده است. ما همچنین سامانه ای تشکیل دادیم که ثبت نام ها برای کلاس ها و واریز شهریه از طریق سامانه انجام شود تا دست خیلی ها کوتاه شود. در بحث مربیگری تعداد کلاس هایی که به ای اف سی مربوط است را کاهش دادیم که هرکسی که هوس کرد نتواند برود مربی شود. ما با اینکه کسی تنها با دوسه دوره کلاس مدرک مربیگری بگیرد خداحافظی کردیم و حالا نگاه و روش جدید حاکم شده که نگاه من نیست بلکه یک روش اصولی و درست و استاندارد است.»


او اضافه کرد:« در این شرایط دیگر کسانی مدرک می گیرند که بتوانند وارد چرخه کار شوند. آسیب شناسی بعدی که انجام شد این بود که برای داشتن مربیان باکیفیت مدرسین باکیفیت داشته باشیم. ما از تاریخ یازدهم تا پانزدهم شهریور تمام مدرسین درجه C ایران که پایین ترین سطح مربیگری مدرسین است را فراخواهیم خواند و از آن ها آزمون های تئوری و عملی خواهیم گرفت.»


ماجدی همچنین در رابطه با نتایج کلاس های مربیگری B آسیا که در تهران برگزار شد و افراد سرشناسی چون علی کریمی، جواد کاظمیان، ابراهیم شکوری، محسن بیاتی نیا و...در آن حضور داشتند هم گفت:« ما نتایج را به صورت محرمانه به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادیم و هر زمان که AFC نتیجه را تایید کند آن وقت می توان نتایج را رسانه ای کرد. نتایج این دوره از کلاس ها هنوز از سوی ای اف سی نیامده است.»


رئیس کمیته آموزش در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:« همه باید کمک کنند تا بتوانیم کمیته آموزش خوبی داشته باشیم. ما الان پیکر یک مجسمه را با حمایت فدراسیون و همکاری مدرسی و روسای هیات ها ساخته ایم و الان در مرحله رنگ کاری و زیباسازی هستیم. این سازه مجسمه زیبایی خواهد شد اگر همه کمک کنند و اجازه بدهند که به شکل قانون در فوتبال ایران حاکم شود. ما باید نگاه را به آموزش و مربیگری تغییر بدهیم.»


بازیکن و سرپرست سابق استقلال که گفته می شود یکی از کاندیداهای حضور در هیات مدیره یا چارت مدیریت این باشگاه است با رد این موضوع گفت:« هیچ خبری در این رابطه نیست. من یک استقلالی هستم و رنگ این تیم به من خورده است. با بردهایش خوشحال و با باخت هایش غمگین می شوم. چیزی فراتر از این نیست و فقط برای استقلال آرزوی موفقیت می کنم.»


ماجدی که زمانی سرپرست تیم «خونه به خونه» هم بود در این باره هم گفت:« از زمانی که از خونه به خونه بابل بیرون آمدن تمام خاطراتم از این تیم را هم پاک کردم.»