بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نفت‌ مسجدسلیمان 0 - استقلال خوزستان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

5 میلیون دلار هزینه موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها
دوشنبه, 08 مرداد 1397 ساعت 17:09
 5 میلیون دلار هزینه موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها
کی روش در برنامه خود به فدراسیون فوتبال، برای حضور موفق در جام ملتها 5 اردو را پیش بینی کرده است. برنامه ای که با هزینه کادرفنی 5 میلیون دلار برای فدراسیون آب می خورد.

به گزارش "توپ 90"، توافقات با سرمربی تیم ملی در مراحل پایانی قرار دارد. فدراسیون فوتبال که از عملکرد تیم ملی در جام جهانی رضایت دارد تصمیم به تمدید قرارداد با کارلوس کی روش دارد و به همین دلیل تلاش خود را در به دست آوردن توافقات نهایی با مرد پرتغالی به کار بسته است.


آن طور که گفته می شود فدراسیون در رابطه با مدت زمان حضور این مربی و کادرش روی نیمکت ایران به توافق دست یافته اما در رابطه با دو شرط دیگر او هنوز نتوانسته رضایت کی روش را به دست بیاورد. یکی از این دو شرط تامین منابع مالی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی و بازی های دوستانه است. کی روش پیش از این برنامه کامل خود را به فدراسیون فوتبال ایران داده است تا در جهت اعلام زمان بندی آن به باشگاه های مختلف لیگ برتری و تامین منابع مالی اقدام شود. مسئله ای که تاکنون میسر نشده است.


اما هزینه اردوها و بازی‌های تدارکاتی کی روش چقدر است که هنوز تامین نشده و به نتیجه نرسیده است؟


طبق برنامه ای که به فدراسیون فوتبال ارائه شده است این فدراسیون موظف است تا هزینه ای معادل پنج میلیون دلار برای حضور موفق تیم ملی در بازی های جام ملت های آسیا تامین کند که از این مبلغ 3/2 میلیون دلار به هزینه ادامه کار کادرفنی تیم ملی تعلق خواهد داشت و به غیر از آن برگزاری اردوهای مختلف و انجام بازی های تدارکاتی نیز 1/8 میلیون دلار تمام می شود.


اما از نظر زمان بندی نیز برنامه ای که کی روش به فدراسیون فوتبال ایران داده است 5 کمپ اردویی را در خود خواهد داشت.


* اولین اردو: 12 روز


اولین اردوی تیم ملی از روز جمعه 9 شهریور ماه (31 آگوست) آغاز خواهد شد و تا روز چهارشنبه 21 شهریورماه ( 11 سپتامبر) ادامه خواهد داشت. طبق برنامه کی روش، تیم ملی در این اردو باید یک دیدار تدارکاتی برگزار کند.


* دومین اردو: 10 روزه


دومین اردوی تیم ملی نیز مدتی بعد و در مهرماه برگزار خواهد شد. اردویی که باید از روز جمعه 13 مهرماه، (5 اکتبر) آغاز شود و تا روز دوشنبه 23 مهرماه ( 15 اکتبر) نیز ادامه خواهد داشت. کادر فنی تیم ملی برای این اردو نیز پیش بینی برگزاری دو دیدار تدارکاتی را کرده اند. بازی هایی که باید در روزهای 16 و 19 مهرماه برگزار شود.


* سومین اردو:5 روزه


سومین اردوی تیم ملی نیز از روز پنج شنبه 24 آبان ماه ( 15 نوامبر) آغاز خواهد شد و تا روز سه شنبه 29 آبان ماه ( 20 نوامبر) ادامه خواهد داشت. پیش بینی شده است تا در این اردو نیز تیم ملی یک دیدار تدارکاتی را برگزار کند.


* چهارمین اردو: 3 روزه


اردوی بعدی تیم ملی نیز اردویی کوتاه مدت و سه روزه خواهد بود. بدین ترتیب که ملی پوشان از پنج شنبه 29 آذرماه(20 دسامبر) خود را به مربیان تیم ملی معرفی خواهند کرد و در روز شنبه 1 دی ماه (22 دسامبر) نیز به ترک آن مبادرت می ورزند.


* پنجمین اردو: 4 روزه


اما آخرین اردوی تیم ملی نیز در روزهای منتهی به رقابت های جام ملت های آسیا برگزار خواهد شد بدین ترتیب که روز شنبه 8 دی ماه (29 دسامبر) این اردو آغاز خواهد شد و تا روز چهارشنبه 12 دی ماه(2 ژانویه) ادامه خواهد داشت.