بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 29 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی شانگهای 1 - چونبوک موتورز 1 (لیگ‌قهرمانان‌آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

2زوج باتجربه، سلاح‌های پورموسوی مقابل پرسپولیس
شنبه, 06 مرداد 1397 ساعت 21:51
2زوج باتجربه، سلاح‌های پورموسوی مقابل پرسپولیس
تیم فولاد خوزستان از بازیکنان باتجربه ای در خط دفاع و حمله خود بهره می برد.

به گزارش "توپ 90"،  در هفته اول رقابت های لیگ هجدهم چهار تیم موفق به شکست حریفان خود شدند. فولاد خوزستان یکی از تیم هایی بود که لیگ را با پیروزی شروع کرد و در کسب سه امتیاز نخست فصل موفق عمل کرد. فولادی ها در هفته نخست لیگ میزبان پارس جنوبی جم بودند و دربی جنوب که یکی از سخت ترین بازی هایشان بود را با غلبه بر حریف بوشهری پشت سر گذاشتند.

همین شروع خوب فولاد آنها را کماکان در جمع تیم های مدعی احتمالی لیگ برتر تثبیت می کند. همچنین نگاهی به ترکیب سرخپوشان اهوازی نشان می دهد باید بیشتر از این روی تیم پرهوادار جنوب کشور حساب کرد. فولاد در این فصل از چند بازیکن جوان بهره می برد که سابقه حضور در لیگ های قبلی را دارند. بازیکنانی مثل سینا مریدی، رضا میرزایی و صابر حردانی جوان های نسبتا باتجربه این تیم هستند.

در کنار جوانان اما چند مهره باسابقه تر نیز پیراهن فولاد را به تن می کنند که از اهمیت بالایی برای پورموسوی برخوردار هستند. اصلی ترین این نفرات، عبدالله کرمی و ایوب والی در خط دفاع و حسن بیت سعید و لوسیانو پریرا در خط حمله هستند. کرمی و والی عنصر تجربه را به حساس ترین منطقه زمین برای فولاد اضافه می کنند و قوت قلبی برای سایر مدافعان این تیم به شمار می روند.

همچنین زوج خط آتش این تیم اهوازی متشکل از بازیکنان باتجربه ای است که فصل را آماده و سرحال شروع کرده اند. در بازی پنجشنبه شب مقابل پارس جم، بیت سعید یک گل زد و عامل به ثمر رسیدن دومین گل تیمش نیز بود. همچنین پریرا موفق شد یک پنالتی برای فولاد به دست آورد. نقطه مشترک بیت سعید و شیمبا این است که هر دو در تیم های خوزستانی سابقه درخشانی داشته اند. بیت سعید از نیمه دوم فصل گذشته به اهواز برگشته و آماده است تا خاطرات شیرین استقلال خوزستان را تکرار کند. زوج برزیلی او در این فصل هم روزهای درخشانی در همین تیم فولاد و تیم صنعت نفت آبادان داشته و امسال آماده درخشش دوباره در خوزستان است.

فولاد در دومین گام لیگ هجدهم باید در خانه مدافع عنوان قهرمانی به میدان برود و یکی از دشوار ترین روزهای خود را سپری کند. پورموسوی هم قطعا برای بازی مقابل پرسپولیس روی تجربه 2 مدافع و 2 مهاجم خود حساب ویژه ای باز خواهد کرد.