بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی غنا 2 - بنین 2 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قلعه‌نویی: در ایران مردم را از استادیوم‌ها دور می‌کنند
پنجشنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 18:16
قلعه‌نویی: در ایران مردم را از استادیوم‌ها دور می‌کنند
امیرقلعه نویی از کاهش بودجه وزارت نفت برای تیم های ورزشی انتقاد کرد و گفت: مردم خوزستان 8 سال درگیر جنگ بوده اند و حالا همین فوتبال را هم دارند از آنها می گیرند.

 

به گزارش "توپ 90"، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل صنعت نفت آبادان حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

حسادت در فوتبال ما زیاد است


 در ابتدا ولادت امام رضا (ع) را تبریک می‌گویم. در تمرین سپاهان استقبال خادمان امام رضا (ع) را داشتیم. امیدواریم در لیگ جدید حسادت‌ها کنار گذاشته شود و به دنبال زیبایی‌های فوتبال باشیم. فوتبال ما آفت‌هایی دارد. ما باید به دنبال همبستگی باشیم، اما به دنبال این هستیم که اگر کسی دارد بالا می‌رود او را پایین بکشیم و زمین‌گیرش کنیم. این موضوع در فوتبال ما بیشتر به چشم می‌خورد. جا دارد از همه زحمتکشان لیگ تشکر کنم. همچنین از صنعت نفت که یک تیم مردمی و خوب است. امیدوارم فردا مقابل این تیم بازی خوبی داشته باشیم.


از مدیران سپاهان تشکر می کنم


 از سبحانی (مدیر مجتمع فوتبال مبارکه) تشکر می‌کنم که از زمانی که ما آمدیم همه شرایط و امکانات را برای باشگاه سپاهان فراهم کرده است. ایشان یک شخصیت  بزرگ دارد. فولاد مبارکه در بحث آزادی زندانیان و حل مشکلات آب کشاورزان اصفهان کمک بزرگی کرده است و همچنین به باشگاه ما هم کمک‌های زیادی شده است. همچنین باید از هیئت مدیره باشگاه و مخصوصاً از آقای تابش (مدیرعامل باشگاه سپاهان) هم تشکر ویژه‌ای داشته باشم.


موفق شدیم نگرش بازیکنان سپاهان را تغییر دهیم


در 40 روز گذشته سعی کردیم نگرش بازیکنان را عوض کنیم. سپاهان سال گذشته  در شرایط خوبی نبود و برای همین بازیکنان از نظر روحی و نگرشی به مشکل خورده بودند، اما ما سعی کردیم که نگرش آنها را عوض کنیم و خوشبختانه در این کار موفق بوده‌ایم. بازیکنانی هم براساس نیازمان جذب کرده‌ایم. در این مدت بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کردیم که برای ما دستاوردهای زیادی داشته است، اما حقیقت فوتبال زمانی نشان داده خواهد شد که داور سوت آغاز بازی را بزند. امیدوارم فردا چیزهایی را که از بازیکنان خواسته‌ایم، در زمین عملی کنند.


اضافه شدن بختیار رحمانی به تیم؟


اخیراً یک جابه‌جایی داشتیم. صالحی به ما مراجعه و درخواست کرد که از تیم خارج شود. ما به جای او رحمانی را وارد لیست‌مان کردیم. البته با مساعدتی که آقای سبحانی خواهد داشت یک هافبک بازیساز نیز به ما اضافه خواهد شد. ما بازیکنان خوبی داریم، اما اگر این بازیکن به سپاهان بیاید می‌تواند تیم را منسجم‌تر کند. با اضافه شدن این هافبک برزیلی تیم ما تکمیل‌تر می‌شود.


شرایط ذوب آهن در فصل پیش رو؟


نمی‌توانم درباره ذوب‌آهن صحبت کنم. فقط می‌توانم بگویم یک فصل خوب را با ذوب‌آهن سپری کرده‌ام. البته چهار نفر در این تیم به ما ضربه زدند. مدیرعامل و سرپرست زحمات زیادی برای این تیم کشیدند. همچنین باید از صادقی (مدیر کارخانه ذوب‌آهن) تشکر کنم. الان بنده هیچ حقی ندارم که درباره ذوب‌آهن حرفی بزنم و فقط برای این تیم آرزوی موفقیت دارم. من در استقلال سابقه کار داشتم، اما هیچ‌گاه درباره این تیم صحبت نکردم.


امسال محکوم به برد در بازی های ابتدایی هستیم


سپاهان سال گذشته چهاردهم شد و برای همین امسال اولویت ما این است که بتوانیم خوب نتیجه بگیریم. به‌هرحال چهار پنج بازیکن جوان و امید به تیم ما اضافه شده‌اند. زکی‌زاده، رجب‌زاده و رحیمی بازیکنانی بودند که از تیم امید اضافه شدند. همچنین ما می‌خواهیم یک تیم سایه هم تشکیل دهیم. امیدوارم خوب بازی کنیم و خوب نتیجه بگیریم چرا که با نتایج ضعیف سپاهان در فصل گذشته امسال محکوم به این هستیم که از هفته‌های ابتدایی بازی‌ها را با برد پشت سر بگذاریم.


اینها (مسئولان فوتبال کشور) با قلعه نویی مشکل دارند


من در لیگ برتر چندین قهرمانی دارم و چند بار هم بهترین مربی لیگ شده‌ام، اما اگر من سال گذشته مربی ذوب‌آهن نبودم با نتایجی که ذوبی‌ها کسب کردند، ممکن بود این باشگاه در مراسم برترین‌ها کاندیدا داشته باشد. ما بازیکنان بسیار خوبی در ذوب‌آهن داشتیم که همه باشگاه‌ها به دنبال جذب آنها بودند. یعنی هیچ‌کدام آنها در هیچ بخشی نباید انتخاب می‌شدند؟! ما حتی در آسیا هم با ناداوری حذف شدیم. اینها 10 سال است که با من مشکل دارند. هر کسی غیر از قلعه‌نویی در ذوب‌آهن بود این باشگاه در انتخاب برترین‌ها چند کاندیدا داشت. این داستان ادامه دارد و کاری هم نمی‌شود کرد.


وظیفه ما رصد تیم های پایه است


پارسال هم در ذوب‌آهن همین رویه وجود داشت و در آنجا هم تیم امید ذوب‌آهن با ما تمرین می‌کرد. هر جا بودم به رده جوان و امید اهمیت بسیاری داده‌ام. در چند سال گذشته بازیکنانی مثل حسن جعفری، اکبر ایمانی و سردار آزمون در همین تمرینات حضور داشتند. وظیفه ما این است که تیم‌های پایه را رصد کنیم تا پشتوانه خوبی برای بزرگسالان باشد.


در ایران می خواهند مردم از استادیوم ها دور شوند


در جام جهانی 2006 جلساتی برگزار شد تا راهکارهایی پیدا شود که حضور تماشاگران را در ورزشگاه‌ها افزایش بدهد، اما در ایران متأسفانه به هر علتی می‌خواهند مردم را از استادیوم‌ها دور کنند. متأسفانه کمترین امکانات رفاهی و خدماتی در ورزشگاه‌های ما وجود دارد. فوتبال را به عنوان یک فرصت نگاه کنید. در چند روزی که تیم ملی در جام جهانی حضور داشت مردم بسیار خوشحال بودند، اما متأسفانه در ایران نگاه‌ها متفاوت است. هر چند که ما هم مقصر هستیم که الگوی حرفه‌ای هواداری را رعایت نمی‌کنیم. رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بسیار آدم خوب و پاکی است. ایشان دوست دارد فوتبال به سمت جلو حرکت کند. حسن‌زاده زحمات بسیاری می‌کشد و یکسری مشکلات وجود دارد که ایشان همیشه تصمیم‌گیرنده نباشد.


تصمیم شرکت نفت در کاهش بودجه تیم های ورزشی / هزینه فوتبال زیاد نیست


آدم باید برای این تصمیمات تأسف بخورد. کشور ما کشور نفت‌خیزی است، اما دلار در این کشور افزایش پیدا می‌کند. در کشورهای همسایه و عربی انرژی آنچنانی وجود ندارد، اما تیم‌های آنها هزینه‌های بسیار بالایی می‌کنند. این سیاست غلطی است که تیم‌های بزرگی مانند بانک ملی، راه‌آهن و شاهین نابود می‌شوند. هزینه‌هایی که برای فوتبال می‌شود در قبال دیگر هزینه‌ها زیاد نیست. متأسفانه در فوتبال ما سیاست‌های غلطی وجود دارد.


ورزش را هم دارند از خوزستان می گیرند


در استان خوزستان و در زمان جنگ تحمیلی همه کشور درگیر جنگ در آبادان و خوزستان بودند، اما متأسفانه ورزش را هم دارند از آنها می‌گیرند. در اصفهان هم دلخوشی مردم به دو تیم باشگاهی و زاینده‌رود است که امیدوارم نگرش‌ها به این موضوع عوض شود و با فوتبال شادابی به جامعه برگردد. الان دارم غصه می‌خورم که چرا ملوان در لیگ برتر نیست. تمام انزلی عشق‌شان این تیم است. امیدوارم نگرش‌ها متفاوت شود. همین الان نفت تهران نسبت به چهار سال پیش تفاوت زیادی کرده است.


تعجب می کنم چرا اینقدر دیر قانون گذاشته اند


امیدوارم مملکت ما به سمت قانون‌مداری حرکت کند. قانون بسیار چیز خوبی است. تعجب می‌کنم که چرا اینقدر دیر برای قانون گذاشتن اقدام کردند. به نظر من عدم اجازه ثبت قرارداد باشگاه‌های بدهکار باید زودتر انجام می‌شد. اگر این کار پنج سال پیش آغاز می‌شد، الان قانون‌مداری به وجود می‌آمد و دیگر این مشکلات وجود نداشت. من از تراکتورسازی 800 میلیون تومان و یک میلیارد و خورده‌ای هم از استقلال طلب دارم و اگر هم برای دریافت مطالباتم از آنها شکایت کنم می‌گویند که قلعه‌نویی تعصب ندارد، اما خیلی جالب است که این دو باشگاه از من شکایت کرده‌اند. این کار یک نوع پاک کردن صورت مسئله است. وثوق احمدی کارهای خوب و مؤثری انجام داده، اما قضیه جالبی است که من طلبکار هستم اما دو باشگاه دیگر از من شکایت می‌کنند.


از چهار سال پیش از استقلال طلب دارم


از چهار سال پیش از استقلال یک میلیارد و خورده‌ای طلب دارم الان همین یک میلیارد و خورده‌ای با افزایش بی‌رویه‌ای که در این مدت در قیمت دلار وجود داشته تغییر کرده است .