بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 29 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی شانگهای 1 - چونبوک موتورز 1 (لیگ‌قهرمانان‌آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس در دیدارهای اول لیگ (گزارش ویژه)
پنجشنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 18:14
پرسپولیس در دیدارهای اول لیگ (گزارش ویژه)
پرسپولیس از دقایقی دیگر به مصاف پدیده به عنوان اولین حریف خود در لیگ هجدهم خواهد رفت تا افتتاحیه این فصل در مشهد و با سوت پیام حیدری انجام شود.

به گزارش "توپ 90"، هفته اول رقابت های لیگ برتر امروز آغاز می شود و پرسپولیس باید در اولین بازی در مشهد به مصاف پدیده برود.


این دو تیم در تاریخ لیگ برتر در مسابقات افتتاحیه نمایش قابل توجهی داشته اند و در اکثر مسابقات به برتری رسیده اند. تیم سرخپوش تهرانی در تاریخ این رقابت ها و در مسابقات اول خود به 9 برد، 6 مساوی و دو باخت رسیده است. 33 گل زده اند و 21 بار دروازه شان باز شده است.

پرسپولیس مقابل پدیده باید خارج از خانه بازی کند. آنها پیش از این نیز در بازی هایی که مهمان بوده اند 4 برد، 2 مساوی و دو باخت به دست آورده اند. در دیدارهای داخل خانه هم 4 برد و 4 مساوی به دست آمده است و سرخپوشان در آزادی شکستی را پذیرا نشده اند.

هیچ وقت بازی های پرسپولیس در بازی اول لیگ بدون گل تمام نشده است. آنها در همه مسابقات گل زده اند و 6 کلین شیت را هم به نام خود ثبت کرده اند. سرخپوشان در دو بازی آخر خود گلی دریافت نکرده اند و آخرین بار از همین پدیده در لیگ پانزدهم گل خوردند. بیرانوند تا به حال در افتتاحیه دروازه اش باز نشده است.

پرسپولیس دو باخت را در تاریخ بازیهای ابتدایی خود در لیگ برتر تجربه کرده که اولی مقابل فولاد و دومی در لیگ ششم مقابل ابومسلم بوده است. از آن باخت 12 سال می گذرد و پرسپولیس در 11 دوره اخیر هیچ باختی را نداشته اند.

پدیده برای دومین بار در طول تاریخ لیگ برتر در بازی افتتاحیه به مصاف پرسپولیس می رود. تیمهای صنعت نفت، تراکتور و سایپا نیز دو بار مقابل پرسپولیس صف آرایی کرده اند اما فولاد با 3 بازی، رکورددار است.

نتایج پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر:

لیگ اول: پرسپولیس 1-1 فولاد

لیگ دوم: برق شیراز 1-2 پرسپولیس

لیگ سوم: پرسپولیس 8-2 پگاه

لیگ چهارم: فولاد 3-1 پرسپولیس

لیگ پنجم: فجرسپاسی 2-2 پرسپولیس

لیگ ششم: ابومسلم 3-2 پرسپولیس

لیگ هفتم: صنعت نفت 2-3 پرسپولیس

لیگ هشتم: سایپا 0-1 پرسپولیس

لیگ نهم: مس 3-3 پرسپولیس

لیگ دهم: پرسپولیس 1-0 تراکتورسازی

لیگ یازدهم: پرسپولیس 1-1 ملوان

لیگ دوازدهم: صنعت نفت 0-1 پرسپولیس

لیگ سیزدهم: پرسپولیس 1-0 تراکتورسازی

لیگ چهاردهم: پرسپولیس 1-1 نفت

لیگ پانزدهم: پرسپولیس 2-2 پدیده

لیگ شانزدهم: سایپا 0-1 پرسپولیس

لیگ هفدهم: پرسپولیس 2-0 فولاد