بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فتحی: تیام قانونا حق جدایی از استقلال را ندارد
پنجشنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 15:13
فتحی: تیام قانونا حق جدایی از استقلال را ندارد
موضوع مهاجم سنگالی و باشگاه استقلال پیچیده شده و مدیرعامل آبی ها از نکته ای می گوید که کار را برای جدایی تیام سخت تر می کند.

به گزارش "توپ 90"، در شرایطی که رقابت های لیگ برتر از امشب آغاز می شود و تیم استقلال فردا اولین بازی فصل خود را انجام می دهد، هنوز تکلیف قرارداد چند بازیکن این تیم مشخص نیست. مهم ترین بازیکنی که وضعیت نامشخصی دارد، مامه تیام است.

مهاجم سنگالی که در نیم فصل دوم لیگ سال قبل به استقلال آمد و درخشش خاصی در لیگ، جام حذفی و آسیا داشت، از مدت‌ها پیش باعث ایجاد مشکلاتی برای آبی ها در فصل نقل و انتقالات شد. 

در شرایطی که آخرین خبرها از درخواست جدایی این بازیکن و منتفی بودن حضورش در استقلال حکایت داشت، سرپرست فعلی باشگاه استقلال به نکته ای اشاره کرد که این مسئله را پیچیده می کند.

امیرحسین فتحی درباره آخرین وضعیت تیام و استقلال گفت: در حال حاضر این بازیکن حق جدایی از استقلال را ندارد.

او افزود: درست است که بندی در قرارداد او مبنی بر پرداخت ۲۰۰ هزار دلار و جدایی از استقلال وجود دارد، اما برای این موضوع در قرارداد زمان خاصی تعیین شده است. بنابراین بند، تیام در صورتی که تمایل به ترک استقلال داشته، می بایست تا پایان فصل گذشته تیم جدیدش را به باشگاه معرفی می کرد. اکنون که زمان استفاده از این بند گذشته، قانون به تیام اجازه جدایی را نمی دهد. با توجه به این نکته، اگر مهاجم سنگالی به ایران نیاید، پرونده او را به فیفا ارجاع می دهیم. ما این قضیه را به اطلاع مدیر برنامه های تیام هم رسانده ایم.

با احتساب این صحبت ها و اینکه فتحی قبلا گفته بود باشگاه نمی تواند با ارقام غیرمتعارف هر بازیکنی را نگه دارد، باید دید مدیران استقلال برای جدایی تیام شرایط جدیدتری می گذارند یا اینکه کلا موضع دیگری در قبال این مسئله می گیرند.