بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نورنبرگ 1 - پاری سن ژرمن 1 ( دوستانه )

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

شیری: بی‌صبرانه منتظرم تا در پرسپولیس بترکانم!
سه شنبه, 02 مرداد 1397 ساعت 14:59
شیری: بی‌صبرانه منتظرم تا در پرسپولیس بترکانم!
مدافع پیکان که قراردادش را با پرسپولیس در نیم فصل فیکس کرده، از انگیزه‌هایش برای تقابل هفته اول لیگ مقابل رقیب سرخپوشان صحبت می‌کند.

به گزارش "توپ 90"، مهدی شیری شب گذشته توانست عنوان مرد اخلاق فوتبال ایران را به خود اختصاص دهد. عنوانی که بر پایه دریافت کمترین کارت توسط او از سوی مسوولان اهدا شد. با این حال مدافع پیکانی‌ها از اینکه برای این مراسم و دریافت جایزه‌اش دعوت نشد گله‌مند است. او اما خود را مهیای جدال حساس و دیدنی در هفته اول مقابل استقلال می‌کند، دیداری که برای او انگیزه‌های شخصی نیز دارد.


شیری درباره انتخابش به عنوان مرد اخلاق فوتبال ایران به توپ 90 گفت: ضمن تشکر از کسانی که مرا برای این عنوان انتخاب کردند باید یک گلایه هم داشته باشم و به نظرم این حق من است. وقتی برای این عنوان انتخاب شده‌ام طبیعتا باید برگزارکننده مراسم از من یا باشگاه دعوت می‌کرد اما وقتی پیشکسوت و مرد بزرگی مثل آقای روشن مصاحبه می‌کند و برخورد بدی با او شده و من خجالت می‌کشم دقیقا جمله‌ای که به کار برده را بگویم، از من جوان چه انتظاری دارید.


وی ادامه داد: برگزاری چنین مراسماتی به هر بازیکنی روحیه می‌دهد تا نمایش موفقی در طول فصل ارائه دهد تا جزو برترین‌ها باشد اما به هرحال هنوز فرق بزرگی بین ما با کشورهای اروپایی برای اجرای چنین مراسم‌هایی وجود دارد که امیدوارم نواقص برطرف شود و آن چیزی که در شان فوتبال ماست انجام شود. در نهایت هم باید بگویم که از کسب این عنوان واقعا خوشحالم. از امروز باید بیشتر از همیشه حواسم به رفتارم باشد چون بیشتر دیده می‌شوم و نباید خطایی داشته باشم.


شیری در پاسخ به این سوال که با توجه به حضورش در پست دفاعی دریافت چنین عنوانی بر پایه دریافت کمترین کارت زرد کمی عجیب به نظر می‌رسد گفت: من در طول دو فصل گذشته در بیشتر بازی‌ها حضور داشتم و فصل شانزدهم یک کارت و لیگ گذشته هم در 29 بازی تنها یک کارت دریافت کردم. سبک بازی‌ام به نوعی است که سعی می‌کنم بدون خطا توپگیری کنم و در آخرین مرحله اگر مجبور به خطا و گرفتن کارت شوم آن را انجام بدهم. با توجه به سرعت و تکنیکی که دارم بیشتر رویم خطا می‌شود و بازیکنان حریف کارت می‌گیرند! (باخنده)


مدافع پیکان که خود را مهیای نیم فصل می کند تا به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه شود در خصوص انگیزه‌هایش برای لیگ هجدهم گفت: طبیعتا مسوولیتم سنگین شده و زیر ذره‌بین باشگاه پیکان قرار دارم. صد در صد آماده شروع فصل هستم و می‌خواهم بهترین عملکرد را در طول روزهایی که اینجا هستم به نمایش بگذارم. امیدوارم همین روند را ادامه دهم و در نیم فصل با آمادگی و عملکردی خوب به تیم بزرگ پرسپولیس اضافه شوم.


وی درباره تقابل با استقلال در هفته اول و حضورش به عنوان بازیکن پرسپولیسی در ترکیب پیکان مقابل شاگردان شفر گفت: کری همیشه بوده و همین است که فوتبال را جذاب می کند اما تمرکزم روی این مساله نیست و من همیشه تلاش می‌کنم تا در زمین توانایی‌ام را نشان دهم و در این بازی هم با انگیزه زیاد و با تمام توانم مقابل استقلال قرار خواهم گرفت.


شیری در پاسخ به اینکه آیا قادر است برابر استقلال گلزنی کند تا از هم اکنون به محبوبیت نزد هواداران پرسپولیس برسد گفت: توکلم همیشه به خداست و من تنها تمرین می‌کنم و در زمین تلاش می کنم تا نمایش خوبی که کادرفنی انتظار دارند را به جا بگذارم. فصل گذشته 2 تا پاس گل دادم و 5 گل زدم، امسال هم تلاش خواهم کرد تا عملکرد بهتری داشته باشم.


وی در خصوص آمادگی پیکان برای این تقابل و جدایی چند مهره سرشناس این تیم گفت: به نظرم خودم که خیلی بهتر و آماده‌تر از پارسال شده‎ایم و باید شروع قوی داشته باشیم. روی نقاط ضعف و قوت استقلال طی چند وقت اخیر کار کردیم و با صحبت‌های آقای جلالی با آگاهی کامل به مصاف این تیم خواهیم رفت تا نتیجه خوبی بگیریم. در این بازی حق هیچ اشتباهی نداریم و امیدوارم در پایان سربلند از زمین خارج شویم.


شیری درباره اینکه نقل و انتقالات استقلال با مشکل مواجه شده و با جدایی نفراتی مثل امید ابراهیمی، امید نورافکن، مامه تیام، سرور چپاروف و مصدومیت روزبه چشمی آنها تیم مقتدر گذشته نیستند گفت: ببینید به نظر خودم این شکلی نیست و تیم‌های بزرگ همیشه بزرگ هستند و نام این تیم‌ها برای بزرگی آنها کافی است. تیم های بزرگ فاکتور خوبی مثل پخش زنده و هواداران را دارند که همیشه انگیزه ارائه بازی خوب را به هر بازیکنی می‌دهند و ما به هیچ عنوان آنها را دست کم نخواهیم گرفت.


وی درباره صحبتی که با سرمربی پرسپولیس برای حضور در این تیم داشت گفت: با برانکو قبل از قراردادم جلسه داشتم. خیلی مرد جنتلمنی است و خیلی زحمت کشیده تا این موفقیت ها را به دست بیاورد و امیدوارم بتوانم در جمع آنها به موفقیت بیشتر هم برسم.


شیری در پایان در خصوص انگیزه‌هایش برای نمایش در سمت راست پرسپولیس گفت: در حال حاضر در خدمت پیکان هستم و تلاش می‌کنم تا در نیم فصلی که اینجا هستم همانقدر خوب باشم که کادرفنی انتظار دارد. این فصل سراسر انگیزه هستم و به دنبال روزهای خوبی هستم. توکل به خدا، از روزی که قرارداد بستم کاملا از نظر ذهنی و بدنی خودم را مهیای حضور در پرسپولیس کردم و امیدوارم در ترکیب این تیم نمایشی داشته باشم که هواداران و کادرفنی انتظار دارند و بی صبرانه منتظر نیم فصل دوم و نمایش خوب در ترکیب این تیم هستم تا به قول شما بترکانم!