بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نساجی در پرونده صغرسنی تبرئه شد
سه شنبه, 02 مرداد 1397 ساعت 14:58
نساجی در پرونده صغرسنی تبرئه شد
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکم خود را درباره شکایت چند باشگاه از نساجی به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز اعلام کرد.

به گزارش "توپ 90"، بعد از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال و صعود نساجی مازندران به لیگ برتر برخی باشگاه ها از جمله خونه به خونه بابل با شکایت به کمیته انضباطی ادعا کردند تیم قائمشهر از وجود یک بازیکن غیرمجاز در ترکیب خود استفاده کرده است. رسیدگی به این شکایت در دستور کار کمیته انضباطی قرار گرفت و پیگیری های لازم در این باره انجام شد.


امروز کمیته انضباطی اعلام کرده امیرحسین حسینی بازیکنی که چند باشگاه روی او اتفاق نظر داشتند که صغر سنی دارد و با شناسنامه جعلی برای نساجی بازی کرده، خطا کار است اما این موضوع گریبان نساجی را نمی گیرد. البته کمیته انضباطی بعد از آزمایش های پزشکی سن این بازیکن را 18 تا 19 سال تشخیص داده و از این نظر غیرمجاز محسوب نمی شود اما چون خودش را در چند مرحله به نام سیدحسین حسینی معرفی کرده و هویت واقعی اش را کتمان کرده محکوم شده است.


بر این اساس کمیته انضباطی این بازیکن را به 4 جلسه محرومیت از بازی برای هر تیم فوتبال و جریمه 10 میلیون تومانی محکوم کرده است. ضمنا نامبرده با هویت سیدحسین حسینی و سیدامیرحسین حسینی حق ثبت قرارداد با هیچ باشگاهی را ندارد.


از این رو با توجه به اینکه ثبت احوال و آموزش و پرورش مدارک بازیکن مذکور را تایید کرده بودند و کارت ملی و مدارک تحصیلی او نیز جعلی نبوده، این مساله به باشگاه ارتباطی پیدا نمی کند و نساجی از این ماجرا تبرئه می شود. به همین خاطر حضور نساجی در لیگ برتر هجدهم منعی ندارد.


رأی صادره ظرف مدت 7 روز قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف می باشد. ضمناً تجدیدنظرخواهی مانع از اجرای حکم محکومیت غیرنقدی نخواهد بود و در مورد بازیکن محکوم باشگاه مربوط نیز حق تجدیدنظرخواهی دارد و دارای مسئولیت تضامنی در خصوص محکومیت نقدی است و در خصوص دیگر موضوع اعلامی از سوی باشگاه سپاهان مبنی بر استفاده از بازیکنان غیرمجاز در بازی بین تیم های  پارس جنوبی و نساجی قائم شهر موضوع مستقلاً در کمیته مطرح ‌و مورد رسیدگی می باشد .