بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

هدیه برانکو به پرسپولیس؛ ویترین افتخارات (عکس)
سه شنبه, 02 مرداد 1397 ساعت 14:58
هدیه برانکو به پرسپولیس؛ ویترین افتخارات (عکس)
سوپرجام نیز 3-0 شد تا ویترین افتخارات پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ کامل تر از قبل شود.

به گزارش "توپ 90"، کسب 57 پیروزی در 95 بازی لیگ برتری آماری فراتر از باور برای یک تیم ایرانی به حساب می آید اما پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ توانست به آن برسد. سرخپوشان پایتخت در 60 درصد از مسابقات لیگ برتر پیروز شدند و چنین تیمی شایسته ترین برای کسب 2 عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی است.

آن ها در سه فصل و 5 بازی لیگ چهاردهم، تنها 15 بار باختند. 2 شکست در لیگ چهاردهم بود و 4 باخت هم پس از مسجل شدن قهرمانی در لیگ های شانزدهم و هفدهم. به نوعی شاگردان ایوانکوویچ در کوران مسابقات سه فصل اخیر، تنها 9 بار مغلوب حریفان شده اند.

قرمزها در 95 بازی با برانکو 194 امتیاز کسب کردند و تنها 91 امتیاز از دست دادند. نرخِ 68 درصدی کسب امتیاز در بازی های لیگ برتری، تمام آن چیزی نیست که پروفسور به پرسپولیسی ها هدیه داد. پرسپولیس با او برای اولین بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد، 2 سوپرجام به ارمغان آورد و یک دربی تاریخی را رقم زد.

شب گذشته همچون فصل قبل پرسپولیس به عنوان برترین باشگاه و برانکو به عنوان بهترین مربی انتخاب شدند. فصل پیش طاهری و برانکو روی صحنه رفتند و این بار گرشاسبی همراه پروفسور بود. این به نوعی تاثیر مرد کروات بر استمرار موفقیت های پرسپولیس را نشان می دهد.

 

عکس از امیرحسین خیرخواه