بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 30 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال آذرخش بندرعباس 1 - اهورا بهبهان 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پاسخ فدراسیون آلمان: از اوزیل می گذریم!
دوشنبه, 01 مرداد 1397 ساعت 22:07
پاسخ فدراسیون آلمان: از اوزیل می گذریم!
فدراسیون آلمان با انتشار بیانیه ای به صحبت ها و البته تصمیم خداحافظی مسوت اوزیل واکنش نشان داد.

به گزارش "توپ 90"، مسوت اوزیل دیروز با انتشار 2 بیانیه به انتقاد از رفتارهای نژاد پرستانه فدراسیون فوتبال آلمان پرداخته و در نهایت از تیم ملی خداحافظی کرد اما فدراسیون آلمان مدعی شد به احترام این بازیکن پاسخ تناقضات در صحبت هایش را نخواهد داد.

در این بیانیه آمده است: "تصاویری از ملاقات مسوت اوزیل با اردوغان رئیس جمهور ترکیه منتشر شده که در جامعه آلمان باعث مطرح شدن سوالاتی شده است اما ما از اینکه که مسوت اوزیل احساس کرده که به اندازه کافی در برابر شعارهای نژادپرستانه محافظت نشده متاسفیم اما این اتفاق یک بار هم برای ژروم بواتنگ رخ داده بود.

اما صرف نظر از نتایج تیم ملی در جام جهانی ای کاش همانند ایلکای گوندوغان، مسوت اوزیل نیز یک بار به ابهامات پاسخ می داد. در تیم ملی آلمان ما همانند یک تیم با هم پیروز می شویم و شکست می خوریم.

اگر مسوت اوزیل در تیم ملی باقی می ماند فدراسیون فوتبال آلمان خوشحال می شد اما او تصمیم دیگری گرفته است و همچنین ما از پاسخ دادن به بیانیه هایی که از نظر محتوا پر از تناقض بود به نشانه احترام از مسوت اوزیل صرف نظر می کنیم.

فدراسیون فوتبال آلمان به شدت با نژاد پرستی مخالف بوده و ما سالهاست در حال تلاش برای جلوگیری از این موضوع و پیاده کردن یکپارچه سازی در تیم ملی بوده است.

فدراسبون از تصمیم اوزیل مبنی بر خداحافظی از تیم ملی متأسف است اما با این وجود، این تصمیم هم در تلاش ما برای ادامه وجود گوناگونی و ایجاد یکپارچگی در ترکیب را تغییر نمی دهد."