بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 1 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قهرمان جام در جام اروپا، پیک موتوری می‌گرداند
پنجشنبه, 28 تیر 1397 ساعت 14:16
قهرمان جام در جام اروپا، پیک موتوری می‌گرداند
اسطوره‌ی سابق استون‌ویلا و قهرمان جام در جام اروپا در سال 1982 این روزها به عنوان پیک فعالیت می‌کند. تنها 30 فوتبالیست انگلیسی مدال طلای جام در جام اروپا را در اختیار دارند و نایجل اسپینک یکی از آنها است. 

به گزارش توپ 90، نایجل اسپینک در رقابتهای جام در جام اروپا در سال 1982، در فینال با پیراهن استون‌ویلا تیم بایرن مونیخ را شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد. 
او در فاصله‌ی سالهای 1977 تا 1996 با پیراهن استون‌ویلا 460 بار به میدان رفته، بعد به تیمهای وست‌برامویچ و میلوال ملحق شده و سرانجام در سال 2001 با پیراهن فارست‌گرین روورز با فوتبال خداحافظی کرده. 


ولی دستان او که در دوران طلایی استون‌ویلا بارها و بارها دروازه‌ی ویلا را از باز شدن نجات داده بود حالا به شکل دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد : برای جابجایی بار در پیکی که اسپینک راه‌اندازی کرده. 


اسپینک 59ساله می‌گوید " وقتی 16سال پیش فارست‌گرین را ترک کردم یک مدت در ویگان و ساندرلند به عنوان دستیار استیو بروس مشغول به کار شدم. وقتی میک‌ مک‌کارتی رئیس ساندرلند بود، در آن شهر آپارتمانی اجاره کرده بودم که صاحبش مک‌کارتی بود. ولی وقتی استیو شغلش را از دست داد مجبور شدم جل و پلاسم را جمع کنم و به اینجا برگردم ". 


اسپینک می‌گوید " یکی از دوستان صمیمی‌ام از روزهای خوب استون‌ویلا، پل مانرو آمد و کمکم کرد. وقتی کامیون را بار می‌زدیم تا به شهرمان برگردیم کلی با هم شوخی کردیم و خلاصه آن اسباب‌کشی به ما خوش گذشت. بعد از آن بود که با هم صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که کسب و کار خودمان را راه بیندازیم. بعد از کلی تحقیقات و بررسی در سال 2012 شرکت خودمان، پیک اس اند ام را راه اندازی کردیم. من در سال 2012 در بریستول‌سیتی مربی دروازه‌بانها بودم ولی پل از همان روزها کار با ون را شروع کرد. من هم در پایان فصل 2012- 2013 به او ملحق شدم. من از این کار واقعاً لذت می‌برم. ما مشتری‌های بی‌نظیری داریم که دائم با ما کار می‌کنند ". 


اسپینک با اشاره به اینکه هنوز عاشق و شیدای استون‌ویلا است می‌گوید " هر دوی ما ون‌هایمان را به رنگ پیراهن استون‌ویلا رنگ کرده‌ایم. ویلا هنوز عشق ما است. عشق ابدی ".