بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ایتالیا 4 - ارمنستان 0 (یورو زیر 19 سال)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رونمایی از تیم ملی ایران در جام جهانی قطر !
سه شنبه, 26 تیر 1397 ساعت 13:46
رونمایی از تیم ملی ایران در جام جهانی قطر !
پس از نمایش‌های شجاعانه ایران در روسیه، وبسایت فاکس اسپورت آسیا به بررسی شرایط ایران برای جام جهانی 2022 قطر پرداخته است.

به گزارش "توپ 90"، جام جهانی روز یکشنبه به پایان رسید ولی با وجود اینکه بسیاری این جام را بهترین جام جهانی تاریخ می‌دانند، برخی نیز از حالا به فکر 4 سال بعد و جام جهانی قطر هستند. برای آسیا، جام جهانی روسیه یک جام مهم و یک رکورد تاریخی به حساب می‌آید. برای اولین بار در تاریخ، آسیا پنج نماینده در جام جهانی داشت و تیم‌های عربستان سعودی، ایران، استرالیا، کره جنوبی و ژاپن، بهترین عملکرد تاریخ تیم‌های آسیایی را به ثبت رساندند.

در حالی که در این جام، بسیاری بازیکنان با تجربه آخرین حضور خود در جام جهانی را تجربه کردند، بازیکنان جوان بسیاری نیز تجربه اول خود در بزرگترین صحنه فوتبالی را کسب کردند و خود را برای رقابت های بعدی آماده کردند. در زیر، فاکس اسپورت نگاهی به شرایط ایران برای جام جهانی 2022 قطر با توجه به ستاره‌های جوانش انداخته است.‌

در روسیه چه اتفاقی رخ داد؟

با وجود قرار گرفتن در گروهی بسیار دشوار، ایران توانست در دیدار اول خود با یک گل به خودی، مراکش را شکست دهد و 3 امتیاز کسب کند. در دو بازی بعدی، انتظار خاصی از ایران نمی‌رفت ولی شاگردان کی روش مقابل اسپانیا 1-0 شکست خوردند و مقابل پرتغال، قهرمان اروپا که بازیکنی مثل کریستیانو رونالدو را در ترکیبش داشت، به تساوی 1-1 رسیدند و تنها یک گل با صعود فاصله داشتند.

ستاره هایی که احتمالا در سال 2022 همراه تیم نخواهند بود: مسعود شجاعی (38 ساله خواهد بود) ، اشکان دژاگه (36 ساله خواهد بود)،  رضا قوچان نژاد* (34 ساله خواهد بود)، سردار آزمون* (27 ساله خواهد بود) ، امید ابراهیمی (34 ساله خواهد بود)، وحید امیری (34 ساله خواهد بود).

* سردار آزمون و رضا قوچان نژاد، خداحافظی خود از تیم ملی فوتبال ایران را پس از جام جهانی اعلام کرده اند.

ترکیب احتمالی ایران در قطر:

دروازه بان: علیرضا بیرانوند (29 ساله خواهد بود)

دفاع راست: رامین رضاییان (32 ساله خواهد بود)

مدافع میانی: مرتضی پورعلی‌گنجی (30 ساله خواهد بود)

مدافع میانی: مجید حسینی (26 ساله خواهد بود)

مدافع چپ: میلاد محمدی ( 29 ساله خواهد بود)

هافبک میانی: سعید عزت اللهی (25 ساله خواهد بود)

هافبک میانی: احسان حاج صفی ( 32 ساله خواهد بود)

هافبک هجومی : محمد شریفی ( 22 ساله خواهد بود)

هافبک راست: علیرضا جهان بخش ( 28 ساله خواهد بود)

هافبک چپ: مهدی طارمی ( 29 ساله خواهد بود)

مهاجم: کریم انصاری فرد ( 32 ساله خواهد بود)

ستاره‌های آینده دار ایران : یونس دلفی (21 ساله خواهد بود) ، امید نورافکن (25 ساله خواهد بود) ، محمد شریفی (22 ساله خواهد بود)

پیش بینی جام جهانی قطر

پس از پایان جام جهانی روسیه، تیم ملی ایران با خداحافظی ناگهانی رضا قوچان نژاد و سردار آزمون، ضربه سختی خورد، به خصوص آزمون که تنها 23 سال دارد. امید به اینکه آزمون تصمیمش را پس بگیرد و یک دهه دیگر برای ایران بازی کند وجود دارد ولی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه احتمالا زمان زیادی با تیم ملی نخواهند بود.

ولی نکته بسیار مثبت برای ایرانی ها این است که هسته اصلی تیم، بین 22 تا 28 سال سن دارد و 4 سال بعد، همگی برای تیم ملی حاضر هستند. در خط دفاعی مرتضی پورعلی گنجی به خوبی جا می‌افتد، در خط میانی سعید عزت اللهی تجربه بیشتری کسب می‌کند و علیرضا جهان بخش در خط حمله به درخشش ادامه خواهد داد.

همچنین با ستاره های آینده داری مثل محمد شریفی و یونس دلفی که با تیم ملی ایران در جام جهانی زیر 17 ساله‌ها درخشیدند، تیم ملی آینده درخشانی در قطر پیش رو خواهد داشت.

گبریل تن - فاکس اسپورت

مترجم: روزبه مهری