بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی جوانان استقلال 2 - جوانان پرسپولیس 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دی‌بروینه باید بیش از این تحسین شود
سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 12:11
دی‌بروینه باید بیش از این تحسین شود
دی‌‌بروینه هافبک خلاق بلژیک اغلب به خاطر نقش موثرش در یک سوم پایانی تحسین می‌شود ولی مربی او در تیم ملی بلژیک می‌گوید او در عمق زمین خودی هم به همان اندازه تاثیرگذار است. 

به گزارش توپ 90، روبرتو  مارتینز سرمربی بلژیک می‌گوید عملکرد دی‌بروینه در جام جهانی روسیه کمتر از آنچه باید مورد تحسین قرار گرفته. در بازی حساس شیاطین سرخ و برزیل که در شهر کازان با پیروزی 2-1 بلژیکی‌ها به پایان رسید، دی‌بروینه گلی بسیار تماشایی به ثمر رساند تا تیمش را به مرحله‌ی نیمه‌هایی و جدال با  فرانسه برساند. 


بعد از بازی پر افت و خیز با ژاپن و پیروزی دشوار 3-2 بلژیکی‌ها، مارتینز در بازی با برزیل خط هافبک خود را محافظه‌کارانه‌تر چید. او به عنوان ستون خط میانی تیمش از زوج اکسل ویتسل و مروان فلاینی استفاده کرد تا دی‌بروینه آزاد شده و بتواند بیشتر در نقش تهاجمی بازی کند. 

بسیاری از ناظرین نمایش دی‌بروینه در مقابل برزیل را بهترین نمایش این ستاره‌ی منچسترسیتی در جام جهانی 2018 روسیه می‌دانند ولی مارتینز معتقد است در بازی‌های قبلی بلژیک، زمانی که دی‌بروینه در کنار اکسل ویتسل، نزدیک‌تر به  خط دفاعی بازی می‌کرده هم به همان اندازه برای بلژیک نقشی محوری داشته. 

مارتینز در آستانه‌ی بازی امروز، در یک نشست خبری در سنت‌پترزبورگ می‌گوید " قبل از بازی با برزیل، نقدهایی که بر عملکرد دی‌بروینه می‌شد غیرمنصفانه بود. در سیستم ما او باید بازی‌سازی می‌کرد. دی‌بروینه باید بیشتر از سایرین به عقب برمی‌گشت و به رساندن توپ به جلوی زمین کمک می‌کرد. دی‌بروینه بود که باید بازیکنهای دیگر را صاحب توپ کرده و به بازی می‌کشید. البته بازی کسی که چنین نقشی ایفا می‌کند برای بیننده‌ها چندان جذاب نیست. ولی برای ما او در بازی با پاناما و تونس همانقدر مهم بود که در بازی با برزیل".

مارتینز درباره‌ی هافبک خوش‌نقش خود می‌گوید " کوین دی‌بروینه از نظر من بازی‌ساز مدرنی است. ما در گذشته به دیدن بازی‌سازهایی عادت کرده بودیم که کارشان عملاً این بود که بازی را متوقف کنند. آنها با حفظ توپ، وقت را نگه می‌داشتند تا بازی کم کم در روندی قرار بگیرد که مد نظرشان است. ولی کوین دی‌بروینه بازی‌ساز مدرن است. او آنقدر سریع حرکت و بازی‌سازی می‌کند که کسی نمی‌تواند دنبالش کند. عملکرد او واقعاً استثنایی است و وقتی کمی بیشتر در یک‌سومی پایانی زمین، نزدیک به محوطه‌ی جریمه‌ی حریف بازی می‌کند، بازی‌اش فوق‌العاده جذاب است ".