بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 27 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کین: چیزی جز جام طلایی راضی‌ام نمی‌کند
دوشنبه, 18 تیر 1397 ساعت 12:35
کین: چیزی جز جام طلایی راضی‌ام نمی‌کند
کاپیتان سه‌شیرها، هری کین از رسیدن تیمش به جمع 4 تیم برتر دنیا خوشحال بوده ولی امیدوار است انگلیسی‌ها بتوانند موفقیت بزرگتری بدست بیاورند.

به گزارش "توپ 90"، هری کین از اینکه تیمش به مرحله‌ی نیمه‌نهایی جام جهانی رسیده و باید در مصاف کرواسی به میدان برود خوشحال است ولی می‌گوید تا زمانی که جام طلایی را بالای سر نبرد، کاملاً راضی نخواهد شد. 


در بازی انگلیس و سوئد، سه‌شیرها با گلهای هری مگوایر و دله آلی سوئد را 2-0 شکست دادند تا بعد از 28 سال به مرحله‌ی نیمه‌نهایی جام جهانی راه یابند. انگلیس آخرین بار در جام 90 ایتالیا به نیمه‌نهایی رسیده بود اما در دو وقت اضافه‌ی انتهای بازی مقابل آلمان شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز ماند. کین از اینکه تیمش می‌تواند مثل ستاره‌های انگلیسی جام 90 الهام‌بخش نسل جدیدی از فوتبالیست‌های کشورش باشد خوشحال است ولی می‌گوید افتخاری که تا اینجا برای کشورشان بدست آورده‌اند به تنهایی برای او کافی نیست. 

کین می‌گوید " بله، فوق‌العاده است. ما به عنوان فوتبالیست‌های حرفه‌ای می‌دانیم درون زمین و بیرون از زمین، چه وظیفه‌ای داریم. الهام‌بخش بودن برای مردم واقعاً عالی است. من از بچه‌هایی بودم که از کودکی دلم می‌خواست یک روز برای تیم ملی انگلیس بازی کنم. برای همین حضور در جام جهانی و رهبری تیم ملی برایم افتخار بزرگی است. از اینکه کاری کردم فوتبالیست‌های قدیمی ما به تیم ملی جدید کشورشان افتخار کنند به خودم می‌بالم. ما گفتیم که می‌خواهیم به نوبه‌ی خود تاریخساز باشیم. حالا هم امیدواریم بتوانیم یک پله جلوتر رفته و به فینال برسیم ". 

کین در ادامه می‌گوید " بله، خیلی از ماها در زمان برگزاری جام 90 ایتالیا هنوز به دنیا نیامده بودیم. از اینکه توانسته‌ایم کاری کنیم هواداران به تیم ملی‌شان افتخار کنند به  خودمان می‌بالیم. وقتی بار سفر بستیم تا به روسیه بیایم، هدف اصلی‌مان همین بود. می‌خواستیم خوب فوتبال بازی کنیم، سخت تلاش کنیم، با شور و شوق به میدان برویم. هدفهایی که فکر کنم به آنها رسیده‌ایم و برای همین است که اینقدر خوشحالیم. از آخرین باری که انگلیس در یک تورنمنت بزرگ درخشیده سالهای زیادی گذشته. چه برسد به قهرمانی در یک تورنمنت معظم. ما می‌دانیم بازی سختی در پیش داریم ولی به خودمان اطمینان داریم و اعتماد به نفس‌مان بالا است. همینطور که گفتم در بازی قبلی خیلی راحت و متمرکز بودیم. وقتی به بقیه‌ی بچه‌ها نگاه می‌کردم مشخص بود همه آرام و خونسرد هستند. برای صعود به فینال و فتح جام، این همان چیزی است که لازم داریم. امیدوارم در مرحله‌ی بعدی موفق بشویم و به هدف‌مان برسیم ".