بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه پاری سن ژرمن 1 - نورمبرگ 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گلرها برای مهار پنالتی تقلب می‌کنند؟
چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 15:40
گلرها برای مهار پنالتی تقلب می‌کنند؟
جام جهانی 2018 را همه با کمک داور ویدیویی می‌شناسند ولی آیا توجهی به پنالتی گیری گلرها شده است؟

به گزارش "توپ 90"، نشریه گاردین در گزارشی مدعی شده که بیشتر گلرها برای مهار پنالتی ها، تقلب می‌کنند. در حقیقت تقلب آنها بدین شکل است که پیش از زدن ضربه، از خط جلوتر آمده و سپس شیرجه می‌زنند. قانون در این رابطه کاملا واضح و مشخص است: دروازه بان تا پیش از زدن ضربه حق ندارد از روی خط حرکت کند.

با این حال، انگار این قانون در روسیه خیلی جدی گرفته نمی‌شود. این موضوع در هر دو دیدار روز یکشنبه به وضوح مشهود بود. تقابل اسپانیا-روسیه و کرواسی – دانمارک. آکینفیو، گلر روسیه روی هر دو توپی که موفق به مهار آنها شد، از خط جلو آمده بود و اشمایکل و سوباشیچ که روی هم رفته در کل بازی 6 پنالتی مهار کردند، بارها دچار این تخلف شدند.

در این میان، داوید دخیا که از همین تاکتیک استفاده می‌کرد، حتی موفق به مهار یک ضربه نیز نشد. قانون در این رابطه می‌گوید که اگر دروازه بان از خط جلو بیاید، ضربه پنالتی باید تکرار شده و گلر تذکر بگیرد. اگر پس از زدن ضربه، دروازه بان جلو بیاید، پنالتی تکرار نخواهد شد ولی گلر تذکر خواهد گرفت.

حال باید دید از این پس که به این موضوع در رسانه ها اشاره شده و بحث تقلب گلرها به میان آمده، آیا داورها باز هم چشم پوشی خواهند کرد یا با جدیت با آن برخورد می‌کنند.