بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اوئسکا 0 - اتلتیکومادرید 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مارتینز : با 11 بازیکن دفاع می‌کنیم و با 11 بازیکن حمله
چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 15:40
مارتینز : با 11 بازیکن دفاع می‌کنیم و با 11 بازیکن حمله
سرمربی بلژیک روبرتو مارتینز می‌گوید بازی روز جمعه با برزیل درمرحله‌ی یک‌چهارم نهایی جام جهانی برای بازیکنانش یک بازی رویایی خواهد بود.

به گزارش "توپ 90"، مارتینز روز دوشنبه از کنار میدان شاهد بود که شاگردانش در مقابل ژاپن چطور تا یک قدمی حذف از جام جهانی پیش رفتند ولی در نهایت موفق شدند ورق را برگردانده و با نتیجه‌ی 3-2 به پیروزی برسند. شاگردان مارتینز تا اینجا در روسیه هر چهار بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته، 12 گل به ثمر رسانده، تنها سه گل دریافت کرده و جلوتر از انگلیس، صدرنشین گروه G شده‌اند.


اما سرمربی اسپانیایی بلژیک می‌گوید با وجود این آمار خیره‌کننده، در بازی روز جمعه برزیلی‌ها از دید اکثر فوتبالدوستان شانس بیشتری برای پیروزی دارند.


مارتینز امروز چهارشنبه به رسانه‌ها می‌گوید " این دو تیم برای گلزنی و پیروزی ساخته شده‌اند. در بازی با برزیل، مهم این نیست که کدام تیم کنترل توپ را بدست می‌گیرد. مهم این است که تیم صاحب توپ با توپ چه خواهد کرد. در این جام جهانی، مهمترین عامل موفقیت و پیروزی تیمها همین بوده ".


مارتینز می‌گوید " ما می‌دانیم که تیم شایسته‌ای هستیم ولی همه بخت برزیل را بیشتر از ما می‌دانند. در نتیجه نقشی که ما باید در بازی ایفا کنیم متفاوت خواهد بود. اما این بازی برای بازیکنان ما یک بازی رویایی است. آنها برای بازی کردن در چنین بازی‌هایی به دنیا آمده‌اند. طبیعی است که می‌خواهیم برنده شویم ولی کسی از ما چنین انتظاری ندارد. فرق مهم ما با برزیل همین است ".


در بازی با ژاپن، به نظر می‌رسید تاکتیک‌های ژاپن و پرسینگ شدید این تیم بلژیک را دچار مشکل کرده و موتور محرکه‌ی شیاطین سرخ را از کار انداخته. بلژیکی‌ها به حدود یک ساعت زمان نیاز داشتند تا خود را از قید و بند تاکتیک ژاپنی‌ها آزاد کرده و درحالیکه 2-0 عقب بودند با بازگشتی دراماتیک و خارق‌العاده پیروز از زمین بیرون بیایند. اما برای روز جمعه تاکتیک‌ها احتمالاً ساده‌تر خواهد بود.


مارتینز می‌گوید " در مقابل تیمی مثل برزیل باید با 11 بازیکن دفاع و با 11 بازیکن حمله کرد. ما از یک سیستم به خصوص صحبت نمی‌کنیم. می‌خواهم بگویم ما می‌دانیم وقتی مالکیت توپ را بدست می‌آوریم، چه باید بکنیم. بعید می‌دانم بازی ما و برزیل رازهای زیادی داشته باشد. ما باید تا جایی که می‌توانیم دفاع کنیم و بهترین دفاع ممکن را به نمایش بگذاریم و وقتی توپ را صاحب شدیم، دمار از روزگارشان در بیاوریم. تاکتیک ما ممکن است به همین سادگی باشد و تیم ما برای پیاده کردن این تاکتیک، آمادگی کامل دارد ".