بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

13 ملی‌پوش ایران در انتظار تابستان رویایی در اروپا
شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 19:39
13 ملی‌پوش ایران در انتظار تابستان رویایی در اروپا
بازیکنان لژیونر فوتبال ایران بعد از جام جهانی روسیه در انتظار پیشنهادات جذاب برای تغییر باشگاه خود هستند.

به گزارش "توپ 90"، نمایش فردی بازیکنان ملی‌پوش ایران در جام جهانی و مقابل رقبایی مثل مراکش، اسپانیا و پرتغال اکنون آنها را امیدوار کرده تا با پیشنهادات مناسبی برای حضور در باشگاهی معتبرتر مواجه شوند و تغییر جدیدی در سبک خود دهند.


تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه از نفرات لژیونری مثل امیر عابدزاده، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، کریم انصاریفرد، مسعود شجاعی، سعید عزت اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان نژاد، سردار آزمون و مهدی طارمی بهره برد. بازیکنانی که البته بیشتر آنها به روزهای پایانی همکاری خود با باشگاه‌های‌شان دست یافته و در انتظار این هستند تا پیشنهاد جدیدی را پیش روی خود ببینند. در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به شرایط لژیونرها و پیشنهاداتی که احتمالا پیش روی آنها قرار داشته باشد.


امیر عابدزاده


دروازه بان جوان و سوم ایران در جام جهانی فرصتی برای خودنمایی در این رقابت به دست نیاورد. او هم اکنون در تیم ماریتیمو عضویت دارد و با این باشگاه قراردادش باقی مانده و بعید است در چنین شرایطی تغییر باشگاه را در دستور کار قرار داده باشد و با توجه به اینکه در هفته‌های پایانی لیگ پرتغال فرصت مناسبی برای خودنمایی به دست آورد به دنبال تحکیم جایگاهش در ماریتیمو و بالا بردن شانس ادامه حضورش در در تیم ملی برای رقابت در جام ملت‌ها خواهد بود.


میلاد محمدی


چهره ویژه تیم ملی در جام جهانی روسیه نیز هم اکنون با تیم اخمت گروژنی قرارداد دارد و از جایگاه مناسبی در این تیم برخوردار است. او نیز بعید است در چنین شرایطی نظر به تغییر تیم داشته باشد و تنها در صورتی که پیشنهادی مناسب به باشگاهش برسد شاید چنین تجربه‌ای نصیبش شود تا دومین باشگاه اروپایی خود را پشت سر بگذارد.

 


مرتضی پورعلی گنجی


باثبات‌ترین و خبرسازترین مدافع ایران در جام جهانی بعد از تنشی که با کریس رونالدو پشت سر گذاشت، اکنون به لیگ ستارگان قطر بازخواهد گشت تا برای رقابت دستیابی به عنوان قهرمانی آسیا خود را مهیای رقابت با استقلال کند. پورعلی گنجی پیش از جام جهانی قراردادش را با السد تمدید کرده بود تا همچنان زوج جدانشدنی ژاوی لقب گیرد و علیرغم درخشش در جام جهانی و فشار زیادی که متحمل شد از شانس جدایی کمی برخودار باشد.


رامین رضاییان


رضاییان در فصل هفدهم از فوتبال ایران راهی اروپا شد تا به ادعای خود تجربه متفاوتی را پشت سر بگذارد. او در تیم اوستنده روزهای پرفراز و نشیبی را دنبال کرد و در پایان آخرین بازی به همراه این تیم خبر از پایان همکاری‌اش داد. رضاییان که در جام جهانی عملکرد قابل قبولی را نصیب خود کرده بود چشم به انتقالی جذاب دوخته است. از لیگ آلمان و تیمی بزرگتر در لیگ بلژیک به عنوان هدف بعدی او یاد می‌شود. رضاییان قطعا با اعلام جدایی از اوستنده به دنبال مقصد جدیدی خواهد بود و باید دید دومین تجربه اروپایی‌اش با چه نتیجه‌ای همراه خواهد بود.


احسان حاج صفی


المپیاکوس روزهای پایانی فصل را با حاشیه‌های بزرگی پشت سر گذاشت. نتایج دور از انتظار این تیم باعث شد تا مالک خبرساز این باشگاه تصمیمات عجیبی اتخاذ کند و رای به نیمکت نشینی ستاره‌های این تیم بدهد. با این حال بعید است حاج صفی که از پانیونیوس راهی این باشگاه شده بود تصمیمی برای جدایی از المپیاکوس داشته باشد و همچنان به کار خود در جمع سرخ و سفیدها ادامه خواهد داد.


کریم انصاریفرد


زننده تک گل تیم ملی ایران در جام جهانی که در بدشانسی بزرگی نتوانست عنوان آقای گلی فوتبال یونان را جشن بگیرد، احتمالا دیگر بازیکنی از جمع لژیونرها خواهد بود که برای فصل جدید مقصد جدیدی را انتخاب خواهد کرد. انصاریفرد که علیرغم تغییر پست در تیم ملی نمایشی قابل توجه از خود به جا گذاشت، احتمالا در لیگ ترکیه یا آلمان به کار خود ادامه خواهد داد.


مسعود شجاعی


کاپیتان تیم ملی نیز بعد از کسب عنوان قهرمانی با آاک یونان به کار خود با این تیم در فصل جدید خاتمه داد. شجاعی که اکنون نزدیک به یک دهه حضور در فوتبال اروپا را با حضور در لیگ‌های اسپانیا، قطر، امارات، یونان پشت سر می‌گذارد، در فصل جدید نیز علیرغم پیشنهاداتی که از لیگ برتر ایران دارد به دنبال ادامه همکاری در فوتبال اروپاست. از آپولون آتن به عنوان جدی‌ترین مشتری این بازیکن یاد می‌شود.


سعید عزت اللهی

علیرغم محرومیت از حضور در اولین بازی ایران، با دو نمایش فوق تصور در جدال برابر اسپانیا و پرتغال در عملکرد فردی یکی از برترین بازیکنان ایران لقب گرفت. عزت اللهی که فصل را در آمکار پشت سر گذاشته بود به خوبی توانست نقش شماره 6 ایران را در دیدارهایی که به میدان رفت به نمایش بگذارد. اتفاقی که اکنون او را نیز امیدوار به حضور در لیگ و تیمی که خواهان آن است کرده باشد. عزت اللهی نیز مسلما به زودی تیم جدیدی را برای حضور در آن انتخاب خواهد کرد و به دنبال این است تا دوران شکوفایی خود در فوتبال اروپا را آغاز کند.


سامان قدوس


حتی حضوری کوتاه مدت در ترکیب تیم ملی نیز باعث نشد تا نمایش او به چشم نیاید. سامان قدوس که به عقیده خیلی از منتقدان توانایی فرصتی بیش از این در ترکیب تیم ملی را داشت بعد از نمایش موفق در تیم اوسترشوندس اکنون رویای بزرگتری را در سر می‌پروراند. قدوس که پیش از جام جهانی نیز گمانه زنی زیادی در خصوص جدایی و تجربه تیم جدید را دنبال می‌کرد اکنون به دنبال این است تا در تیمی جدید به فوتبال خود ادامه دهد.


علیرضا جهانبخش


طلای ناب فوتبال ایران در اروپا با نمایشی قابل توجه در لیگ هلند توانست اولین عنوان آقای گلی بازیکنان آسیایی را در فوتبال اروپا به نام خود کند. او که از ناپولی به عنوان گزینه جدی حضورش نام برده می‌شد در جام جهانی نیز عملکرد خوبی از خود به جا گذاشت تا آلکمار اکنون روی رضایتنامه او مبلغ جالب توجهی را قرار دهد. جهانبخش از لیگ ایتالیا، آلمان و انگلیس پیشنهاد همکاری دارد و بعید است برای فصل جدید در لیگ هلند به کار خود ادامه دهد و باید در انتظار انتقال جالب توجهی از سوی او بود.


رضا قوچان نژاد


بعد از خبر خداحافظی عجیب و باورنکردنی‌اش از تیم ملی شاید یک انتقال از باشگاه هیرنفین بتواند بخشی از ناراحتی او بابت نیمکت نشینی در تیم ملی و در روسیه را از دل او جدا کند. قوچان نژاد که مقطع پایانی فصل لیگ هلند را با نمایش خوبی پشت سر گذاشته بود، امیدوار بود همانند جام جهانی قبلی جایگاه مناسبی در تیم ملی از آن خود کند که اینچنین نشد و به او سهمی در این رقابت نرسید. با این حال بعید است او در فصل جدید با هیرنفین به کار ادامه دهد و باید دید مسیر تازه او چه تیمی خواهد بود.

 


سردار آزمون


بعد از نمایش ناامیدکننده روزهای ابتدایی فصل با تیم روبین کازان در مقطع پایانی با خرده گل‌های خود توانست کی روش را امیدوار به قرار دادن نامش در لیست تیم ملی کند. بازیکنی که در علیرغم سن پایین نمایش موفقی در تیم ملی داشته و ناکامی او در جام جهانی را تنها می‌توان به تاکتیک مدنظر کی روش و فاصله 40 متری با دروازه رقبا دانست. سردار هم بعد از جام جهانی البته با خبری شوکه آور مبنی بر پایان همکاری با تیم ملی جامعه فوتبال را شگفت زده کرد. او که طی سال‌های اخیر در لیگ روسیه به کار ادامه داده باید دید بعد از نمایش 270 دقیقه‌ای در جام جهانی توانسته چشم استعدادیابی از اروپا را به خود جلب کند یا خیر.


مهدی طارمی


طارمی که نیم فصل حضور در فوتبال خارج از ایران را با حضور در لیگ ستارگان قطر و نمایش موفق در تیم الغرافه در لیگ این کشور و لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشته، احتمالا در ادامه نیز به کار خود با زردپوشان ادامه خواهد داد. طارمی که گفته می‌شد به دنبال انتقال به فوتبال اروپا اکنون با تمایل مدیران الغرافه برای ادامه همکاری مواجه شده و بعید است برای فصل جدید پیراهنی جز این تیم را در کنار اسنایدر بر تن کند.


از جمع بازیکنان تیم ملی شاید تنها برای سعید عزت اللهی، کریم انصاریفرد و علیرضا جهانبخش بتوان آینده‌ای بهتر از این تیم‌هایی که اکنون عضویت آن را در کارنامه دارند متصور شد. نمایش تیم ملی در جام جهانی به شکلی بوده که اکنون بازیکنان ملی‌پوش و خصوصا لژیونر رویای بزرگتری را در سر می‌پرورانند و باید دید سهم فوتبال ایران از پنجره تابستانی فوتبال اروپا چه تیم‌ها و پیشنهاداتی خواهد بود.