بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال شهرداری گرگان 81 - شیمیدر تهران 64

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رونالدو در رویای رسیدن به یک دبل تاریخی
شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 14:19
رونالدو در رویای رسیدن به یک دبل تاریخی
پیروزی پرتغال در بازی امشب برابر اروگوئه و صعود این تیم به یک چهارم نهایی برای رونالدو ارزشی مضاعف دارد.

به گزارش "توپ 90"، امشب پرتغال و اروگوئه از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف هم خواهند رفت. دوئلی بین رونالدو و سوارز، بهترین گلزنان لالیگا.

فوق ستاره پرتغالی رئال در جام جهانی اهداف مختلفی را دنبال می کند. او با اولین گل خود در این رقابت ها که وارد دروازه اسپانیا کرد، با رکورد زیلر، کلوزه و پله که در چهار جام جهانی گلزنی کرده بودند، برابری کرد.

با گلی که وارد دروازه مراکش کرد، تبدیل به بهترین گلزن ملی فوتبال اروپا با 85 گل شد و اکنون تنها دو گل برای رسیدن به رکورد اوزه بیو فاصله دارد. او تاکنون 7 گل در جام های جهانی به ثمر رسانده و می تواند با زدن سه گل دیگر، تبدیل به بهترین گلزن تاریخ فوتبال پرتغال در جام جهانی شود.

مهمتر از همه اما کسب آقای گلی رقابت هاست. او در این صورت به یک دبل تاریخی دست خواهد یافت. پیش از رونالدو، دو بازیکن یعنی اوزه بیو(اسطوره فوتبال پرتغال و بنفیکا) و استویچکوف(ستاره بلغاری سابق بارسا) توانسته بودند در یک سال، هم آقای گل جام جهانی شوند و هم آقای گل چمپیونزلیگ(جام باشگاه های اروپای سابق).

اوزه بیو در سال 1966 و استویچکوف در سال 1994 موفق به دبل شده بودند و اکنون باید دید رونالدو که امسال با 15 گل، آقای گل چمپیونزلیگ شد، می تواند در جام جهانی نیز آقای گل شود یا خیر. او در حال حاضر با چهار گل، پشت سر هری کین 5 گله قرار دارد.