بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 30 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آلمان 6 - صربستان 1 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بررسی مرحله‌ی دوم جام جهانی بعد از شنبه‌ی بزرگ
شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 14:18
بررسی مرحله‌ی دوم جام جهانی بعد از شنبه‌ی بزرگ
حتی با وجود حذف آلمان، در میان 16 تیم حاضر در مرحله‌ی دوم، 11 تیم جزء پانزده تیم اول رده‌بندی جهانی فیفا هستند.

به گزارش "توپ 90"، برزیل، قهرمان پنج دوره‌ی جام جهانی امیدوار است مهاجم ستاره‌اش نیمار بتواند به سلسائو کمک کند تا روز دوشنبه در سامارا، از پس مکزیک برآید. به زمین افتادن‌های مداوم گران‌ترین فوتبالیست دنیا یکی از مواردی است که برزیلی‌ها را نگران کرده.


نیمار در دومین بازی مرحله‌ی  گروهی تیم ملی کشورش در مقابل کاستاریکا گلزنی کرد ولی در همان بازی یک پنالتی از دست داد و به دلیل اعتراض بیش از حد، یک کارت زرد گرفت.


یک روزنامه در صفحه‌ی اول خود با چاپ عکسی از نیمار مدعی شده بود که او در مرحله‌ی گروهی جام جهانی هر 9 دقیقه یکبار به زمین افتاده.


از طرف دیگر، اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 در این تورنمنت نشان داده با روزهای اوج خود فاصله دارد. ولی اسپانیا پیش از آنکه روز یکشنبه در مرحله‌ی دوم جام جهانی به مصاف روسیه برود در 23 بازی قبلی خود بدون شکست بوده.


اما بلژیک، تیمی که این جام جهانی برای چندین نفر از بازیکنان فوق‌العاده‌اش، آخرین فرصت برای قهرمانی خواهد بود. در اردوی بلژیک، وینسنت کمپانی و توماس فرمالن 32ساله و یان فرتونگن و دریس مرتنز 31ساله هستند. بلژیکی‌ها این زمزمه را هر روز در گوش خود می‌شنوند :  یا این بار، یا هرگز. بلژیک که در رده‌بندی فیفا، تیم سوم دنیا است روز دوشنبه به مصاف ژاپن می‌رود.

آیا انگلیس به ناکامی 12ساله پایان می‌دهد ؟

تیم ملی انگلیس با میانگین سن 26 سال و 18 روز، درحالی به روسیه قدم گذاشت که سومین تیم جوان رقابت‌ها را داشت.


انگلیس با پیروزی بر تونس و پاناما به مرحله‌ی دوم صعود کرده و در بازی سوم، بعد از تغییرات بسیاری که در ترکیب خود می‌دید در مقابل بلژیک شکست 1-0 را پذیرا شد.


انگلیس حالا اگر بخواهد مثل جامهای جهانی 2002 و 2006 به مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی صعود کند، روز سه‌شنبه در مسکو باید بر کلمبیا پیروز شود. کلمبیایی که چهار سال پیش در جام جهانی 2014، در مرحله‌ی یک‌چهارم حاضر بوده.


سرمربی سه‌شیرها می‌گوید " هدف ما صعود از گروه بود که به هدف‌مان رسیدیم. ما هنوز کامل نشده‌ایم و در حال پیشرفتیم ولی این در این مرحله از تورنمنت چیز بدی نیست ".


انگلستان برای رسیدن به جمع  هشت تیم برتر باید دست به کاری بزند که از سال 2006 تا کنون موفق به انجامش نشده : پیروزی در یک مسابقه‌ی حذفی، در تورنمنت‌های بزرگ.


سه‌شیرها در سال 2014 با هدایت روی هاجسون از گروه خود بالا نیامدند و در سال 2010 هم تیم فابیو کاپلو در مرحله‌ی یک‌هشتم مقابل آلمان قرار گرفت و با نتیجه‌ی سنگین 4-1 شکست خورد.


واقعیت این است که انگلیس در هشت بازی قبلی خود در مراحل حذفی جامهای جهانی تنها دو بار به پیروزی رسیده : پیروزی مقابل دانمارک در سال 2002 و مقابل اکوادور در سال 2006.


انگلیسی‌ها در رقابتهای یورو2012، در مرحله‌ی یک‌چهارم در ضیافت پنالتی‌ها به ایتالیا باختند و در رقابتهای یورو2016 هم در اولین بازی حذفی‌شان مقابل ایسلند شکست خوردند.


ساوت‌گیت گفته بازی با کلمبیا بزرگترین بازی یک دهه‌ی اخیر انگلیس خواهد بود.

ژاپن در حال تاریخسازی است ؟

ژاپنی‌ها که امید و آرزوی 144 میلیون نفر را بر دوشهای خود حمل می‌کنند، با اینکه در رده‌بندی فیفا، بین تیم‌های حاضر در جام جهانی، پایین‌ترین رتبه را دارند، در روسیه با بازی‌هایی عالی از گروه خود صعود کردند.


ژاپنی‌ها روز یکشنبه در استادیوم 81هزار نفری لوژنیکی مسکو به میدان می‌روند و هواداران پرتعداد سامورایی‌های آبی می‌توانند با تعداد بیشتر از قبل به ورزشگاه رفته و با شور و شوق همیشگی‌شان به تشویق نماینده‌ی آسیا بپردازند.

ژاپنی‌ها در مقابل بلژیک به یک پیروزی نیاز دارند تا برای اولین بار در تاریخ خود به مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی جام جهانی برسند.


اما سویس، تیمی است که آخرین حضورش در مرحله‌ی یک‌چهارم جام جهانی به سال 1954 برمی‌گردد. سویس روز سه‌شنبه در سنت‌پترزبورگ به مصاف سوئدی می‌رود که در سال 1994 مقام سوم جام جهانی را بدست آورده.


مکزیک هم که بعد از میزبانی جام جهانی در سال 1986 دیگر هرگز به یک‌چهارم نهایی راه نیافته برای تاریخسازی باید برزیل را شکست دهد.


کرواسی و دانمارک هم روز یکشنبه به مصاف هم می‌روند و هر کدام به پیروزی برسند برای اولین بار  بعد از جام 98، حضور بین هشت تیم برتر جام جهانی را تجربه می‌کنند.