بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جام جهانی 2018 روسیه: عاری از هرگونه شعار نژادپرستانه
شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 14:18
جام جهانی 2018 روسیه: عاری از هرگونه شعار نژادپرستانه
ارگانی که مسئول بررسی تبعیض در فوتبال اروپاست، اعلام کرده که در روسیه حتی یک مورد نشانه ای از نژادپرستی مشاهده نشده است.

به گزارش "توپ 90"، پیارا پووار، رئیس شبکه Fare که وظیفه اش بررسی موضوعاتی از قبیل تبعیض است، معتقد است که تا به اینجا موردی در این رابطه مشاهده نشده است.

او گفت:" تا به امروز هیچ مورد مهمی در این رابطه دیده نشده است. این موضوع یکی از نگرانی های ما درباره جام جهانی بود بنابراین خبر بسیار خوبی است."

روسیه تا به اینجا توانسته جام جهانی را در امنیت در 11 شهر خود برگزار کند ولی پیش از شروع رقابت ها، دیدار دوستانه ای بین دو تیم لیگ برتر روسیه برگزار شد که درگیری ها و شعارهای نژادپرستانه زیادی در آن گفته شد و این شبهه که در جام جهانی نیز همین روند ادامه پیدا کند، به وجود آمد.

در طول لیگ اروپا نیز هواداران زسکا مسکو، شعارهای نژادپرستانه برای بازیکنان سیاه پوست آرسنال می‌خواندند . همچنین فیفا، یک ماه پیش از شروع رقابت ها، به خاطر توهین های نژادپرستانه هواداران روسیه در دیدار دوستانه، آنها را جریمه کرده بود.

با این حال گزارش این کمپانی نشان می‌دهد که تا به اینجا، هیچ موردی از نژادپرستی ثبت نشده است. آقای پوار ادامه داد:" ما می‌دانیم که در طول جام جهانی، مردم فکر می‌کنند که نماینده کشورشان هستند و تحت نظر. همه دنیا شما را تماشا می‌کنند."