بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 6 - ماریتیمو 0 (دبل ژوائو فلیکس)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

میناوند: این جنگ کام مردم ایران را تلخ کرد
جمعه, 08 تیر 1397 ساعت 18:50
میناوند: این جنگ کام مردم ایران را تلخ کرد
ملی پوش سابق فوتبال ایران می گوید بدترین اتفاق ممکن برای هواداران فوتبال در ایران پس از بازی های خوب جام جهانی، دعوای بین دو مربی مطرحی بود که کام مردم ایران را تلخ کرد.

به گزارش "توپ 90"، مهرداد میناوند دعوای بین دو مربی حاضر در فوتبال ایران را در نهایت به ضرر مردم و هواداران می داند. مدافع سابق تیم ملی که با برخی اظهارنظرهای حاشیه ای خود خبرساز می شود در رابطه با اوضاع کنونی فوتبال به صحبت پرداخت.


قبل از من دایی و قلعه نویی و ... هم مورد هجمه قرار گرفتند
در روزهای اخیر و در رابطه با حرف هایی که من درباره یکی از مهمانان ویژه برنامه جام جهانی به زبان آوردم حاشیه های بسیاری ایجاد شد اما باز هم می گویم حرف من از نظر ورزشی و منطقی صحیح بود و هم آن دوست مهمان و هم بقیه ورزشی ها منظور من را گرفتند اما متاسفانه برخی در این میان به دنبال ماهیگیری از آب گل آلود هستند و با شلوغ کردن ماجرا و داغ کردن آن نان می خورند. اظهارنظر من ربطی به باشگاه استقلال نداشت چرا که خود من هم اکنون در پرسپولیس حضور ندارم. در ضمن درباره حمله برخی انسان های معلوم الحال فقط من مورد توجه قرار نگرفتم و بلکه قبل از من بسیار بزرگان مانند دایی و قلعه نویی و ... هم مورد هجمه برخی آدم های نان به نرخ روز خور قرار گرفتند.


این جنگ کام هواداران تیم ملی را تلخ کرد
تیم ملی نتایج خوبی در جام جهانی گرفت و بهتر است بگوییم دل مردم را شاد کرد. پس از این بازی ها که همه هواداران اظهار رضایت و شادمانی دارند و غرق در خوشی بازی های تیم در جام جهانی هستند واقعا نمی دانم چرا کی روش تصمیم گرفت آن حرف ها را بزند و به نوعی دوباره آتش جنگ با برانکو را به راه بیندازد. این جنگ باعث شد تا کام مردم تلخ شود و فراموششان شود که مثلا هفته پیش بابت بازی برابر مراکش، پرتغال و یا اسپانیا چقدر شادمان بودند. این دعوا باعث شد تا مردم و هواداران فوتبال هم وارد آن شوند و درباره حقانیت کی روش و برانکو با یکدیگر بحث کنند. الان همه مردم، هم آنهایی که منتقد تیم ملی بودند و هم آنهایی که معتقد به کی روش بودند بابت بازی های تیم ملی در جام جهانی خوشحال هستند واقعا این میزان جو دادن به اتفاقات قبل چه معنی دارد؟ حالا که همه دنیا به ما لبخند زدند و همه چیز در شرایط خوبی پیش می رود این میزان حب و بغض کی روش برای تلخ کردن کام فوتبال ایران واقعا جای سوال دارد.

کم تحملی کی روش برای بیان حرف هایش واقعا عجیب بود
من می گویم کی روش به هواداران فوتبال ایران احترام نگذاشت و درست زمانی که هنوز مردم غرق در خوشی بودند این نبرد فرسایشی را استارت زد. این کار او بسیار کودکانه بود و متاسفانه برخی از دوستان رسانه ای که تریبون صدا و سیما را در دست دارند آنتن را در اختیار او گذاشتند تا بخواهد تسویه حساب شخصی کند و به نوعی جنگ راه بیندازد در حالی که کی روش می توانست چند روز صبر کند و به ایران بیاید و بعد با متانت تمام همه حرف هایش را بزند. من فکر می کنم بعد از ماجرای "بزدل" این دومین بار است که کی روش تند رفت و اصلا به زمان و مکان توجهی نکرد.


برای فدراسیون فوتبال متاسفم
برای فدراسیون فوتبال هم متاسفم. هیچوقت ندیدیم فدراسیون فوتبال در مورد یکی از اتفاقات مهم فوتبال ایران اظهارنظر صریح کند و در بیانیه چند پیش هم هیچ خبری از اظهارنظری درباره اوضاع ایجاد شده نبود. آقای تاج و فدراسیون فوتبال باید بیایند و از مردم عذرخواهی کنند. با جام جهانی هم برنامه های فوتبالی ما به پایان نرسیده است. به زودی پرسپولیس و استقلال در آسیا بازی دارند و حتی تیم ملی هم در جام ملت ها به میدان می رود. فدراسیون اگر نخواهد مداخله کند و یا نظر خود را صریح بگوید فوتبال ایران به هم خواهد ریخت.


احسان و میلاد فوق العاده بودند
احسان حاج صفی و میلاد محمدی دو بازیکنی بودند که در پست من در جام جهانی به میدان رفتند و با توجه به اینکه من هم در این بازی ها حضور داشتم و از شرایط و استرس آن خبر دارم فکر می کنم این دو بازیکن فوق العاده ظاهر شدند. هر دو توانستند بهترین کیفیت بازی خود را به نمایش بگذارند و دیدیم که هر دو گل تیم ملی هم از جناح چپ پایه گذاری شد.


گوچی نباید برود باید بجنگد، او بهترین است

نمی دانم چرا رضا قوچان نژاد حرف از خداحافظی از تیم ملی به زبان آورد. او بدون تردید یکی از بهترین های فوتبال ایران در سال های اخیر بوده که وجودش برای تیم ملی ارزشمند است یک فوتبالیست باکلاس و باشخصیت که کاملا حرفه ای زندگی می کند. دلم می خواهد به او بگویم با این سن و سال چرا حرف از خداحافظی به میان آوردی؟ من هم شرایط تو را داشتم و به همین ترتیب از تیم ملی خداحافظی کردم اما چند سال بعد پشیمان شدم که چرا نجنگیدم. گوچی نباید خداحافظی کند و برعکس باید بماند و بجنگد و جای خود را پس بگیرد. در جام ملت ها به هوش او برای گلزنی نیاز داریم و او حالا حالاها می تواند برای فوتبال ایران موثر واقع شود.