بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 4 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی غنا 2 - بنین 2 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تونس 2 پاناما 1؛ بازی حیثیتی به نفع نماینده آفریقا
جمعه, 08 تیر 1397 ساعت 00:42
تونس 2 پاناما 1؛ بازی حیثیتی به نفع نماینده آفریقا
تونسی ها توانستند در دیداری تشریفاتی تیم ملی پاناما را از پیش رو بردارند.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی پاناما و تونس برگزار کننده آخرین بازی از مرحله گروهی جام جهانی 2018 بودند. دو تیمی که با شکست برابر قدرت های این گروه خیلی زود از جام کنار رفتند و دیدار پایانی را نیز برای اعاده حیثیت و البته کسب مقام سوم گروهی برگزار کردند.

این بازی در ورزشگاه شهر سارانسک، همان استادیومی که بازی ایران و پرتغال در آن برگزار شد، به انجام رسید. داور بازی نیز نواف شکرالله بحرینی بود و داورانی از بحرین، قطر و الجزایر او را در قضاوت مسابقه یاری می رساندند. همچنین تیمی از پرتغال، مکزیک، قطر و برزیل وظیفه ویدئو چک را برعهده داشتند.

ترکیب تیم ملی پاناما:


خایمه پندو، رومن تورس، فیدل اسکوبار، آدولفو ماچادو، لوییس اوایه، گابریل گومس، آنیبال گودوی، ریکاردو آویلا، ادگارد بارسناس، خوسه لوئیس رودریگس و گابریل تورس


سرمربی: هرنان داریو گومز

ترکیب تیم ملی تونس:


ایمن المثلوثی، رامی البدوی، یاسین مریاح، حمدی النقاز، اسامه الحدادی، الفرجانی ساسی، الیاس السخیری، غیلان الشعلالی، فخرالدین بن یوسف، نعیم السلیتی و وهبی الخزری


سرمربی: نبیل معلول

تونسی ها با چینش 433 وارد زمین شدند اما نماینده قاره آمریکا سیستم 451 را داشت و تنها گابریل تورس را در خط حمله می دیدند.

در این بازی توپ و میدان در اختیار تونسی ها بود و آن ها بیش از 60 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند. همچنین ثبت 15 ضربه به دروازه نشان می دهد که این تیم آفریقایی عملکردی بهتر نسبت به پاناما داشت.

اما نخستین گل مسابقه برای پانامایی ها بود. یک دو رومن تورس و رودریگز در نهایت به ضربه رودریگز ختم شد و پس از برخورد به مدافع تونس تبدیل به گل شد.

اما تونس در نیمه دوم به بازی برگشت و توانست 2 بار دروازه پاناما را باز کند. خزری مهاجم نوک این تیم از سمت راست محوطه جریمه پاسی به نزدیکی دروازه ارسال کرد و فخرالدین بن یوسف وینگر راست تونس دروازه پندو را گشود.

در دقیقه 66 نیز وهبی خزری نمایش خوبش را تکمیل کرد و توانست گلزنی کند. گل دوم تونس نیز شباهت عجیبی به گل اول داشت. آن ها بازهم از داخل محوطه جریمه مهاجم را صاحب توپ کردند و او در مقابل دروازه خالی قرار گرفت.

پاناما که برای نخستین بار در این مسابقات حاضر می شد نتوانست امتیازی کسب کند و تنها 2 گل در این بازی ها به ثمر رساند. تونس نیز با سه امتیاز پایین تر از بلژیک و انگلستان قرار گرفت.