بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال فیلادلفیا سیکسرز - بروکلین نتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جهانبخش، در صف معترضان به VAR
چهارشنبه, 06 تیر 1397 ساعت 12:45
جهانبخش، در صف معترضان به VAR
علیرضا جهانبخش می گوید نباید برای داور فرقی داشته باشد که طرف مقابل رونالدو است یا بازیکن دیگری و باید تصمیم درست را بگیرد.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی ایران در حالی از جام جهانی حذف شد که کارلوس کی روش، بازیکنان و هواداران حاضر در ورزشگاه نسبت به داور پاراگوئه ای معترض بودند. این اعتراض در بازی با اسپانیا نیز وجود داشت اما در آخرین مسابقه به بالاترین حد خود رسید.

از یک سو پنالتی اعلام شده برای پرتغال و از سوی دیگر اخراج کریستیانو رونالدو و البته صحنه مشکوک روی سردار آزمون، اتفاقاتی بودند که اعتراض ایرانی ها را به همراه داشت. بعد از دیدار با پرتغال نیز بازیکنان نسبت به کاسرس داور بازی و سیستم داور ویدئویی انتقاداتی داشتند و حالا پس از بازگشت به ایران نیز این اعتراضات همچنان وجود دارند.

علیرضا جهانبخش لژیونر موفق فوتبال ایران در این خصوص گفت: یک پنالتی هم فکر کنم برایمان نگرفتند. به هر حال همه چیز به var برمی گردد. حالا من به عنوان یک بازیکن نمی توانم نظر قطعی داشته باشم. اما صحنه پنالتی ما 4-5 بار و صحنه پنالتی پرتغال فقط یکبار نشان داده شد و داور تصمیم گرفت. همچنین آرنج رونالدو به نظر من قرمز داشت و اصلا فرقی نمی کرد که او رونالدوست یا بازیکن دیگری. اگر این اتفاقات طور دیگری رقم می خورد همه چیز فرق می کرد.

به نظر می رسد باتوجه به همه گیر شدن اعتراض نسبت به VAR فیفا باید قوانین مدونی را در این خصوص در نظر بگیرد تا فوتبال از این تکنولوژی استفاده کامل را کند.

(عکس: فواد اشتری)