بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نفت‌ مسجدسلیمان 0 - استقلال خوزستان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بیرانوند شادترین ملی پوش در تهران
چهارشنبه, 06 تیر 1397 ساعت 12:45
بیرانوند شادترین ملی پوش در تهران
یک دهه بعد از ورود به پایتخت به عنوان نوجوانی گمنام حالا به مرد اول فوتبال ایران تبدیل شده است، مردی که موفق به مهار پنالتی مرد سال جهان شد. 

به گزارش توپ 90، علیرضا بیرانوند شماره یک ایران در جام جهانی در حالی گام به این تورنمنت مهم گذاشت که زیربار فشارهای کاذب روحی روانی قرار داشت بخصوص بعد از صحبتی که پیرامون کریس رونالدو و به کار بردن اصطلاح عجیب «چطوری کریس!» انجام داد. 


گلر خرم آبادی یک دهه قبل به عنوان نوجوانی گمنام اما پر از رویاهای بزرگ شهر و دیار خود را ترک، راهی پایتخت شد تا به آرزوهایی که داشت برسد. در کنار فوتبال کار می کرد تا هم هزینه زندگی اش را برآورده کند هم به عشق خود یعنی پیشرفت در فوتبال برسد. وقتی سایت دیلی میل در تمجید از مرد اول میدان سارانسک تیتر زد از پیتزافروشی تا مهار پنالتی رونالدو؛ مشخص شد که بیرانوند چه زندگی متفاوتی را برای رسیدن به این جایگاه تجربه کرده است. 


بامداد امروز وقتی پرواز تیم ملی روی باند فرودگاه امام خمینی نشست، به جرأت می توان گفت شادترین ملی پوش ایران کسی نبود جز علیرضا بیرانوند؛ او که حالا نامش به عنوان یکی از سورپرایزهای بزرگ جام جهانی بر سر زبان ها افتاده است بیشتر از این خوشحال بود که به وعده خود برای مهار کریس رونالدو عمل کرده است. گرفتن پنالتی ستاره های پرتغال به خصوص کریس رونالدو باعث شد تا گلر خرم آبادی تنها دروازه بان تاریخ جام جهانی باشد که اجازه گلزنی از روی نقطه پنالتی به پرتغالی ها را نداده است. 


بیرانوند که محبوب ترین ملی پوش ایران در استقبال تاریخی بامداد امروز بود، با همان لبخند همیشگی صحبت های فان بر زبان آورد تا نشان دهد تا چه اندازه از عملکرد و اتفاقات جام جهانی خشنود است. مردی که حالاحالاها صاحب پیراهن شماره یک ایران خواهد بود و بعید است جایگاهش را به رقبای دیگر بدهد.

(عکس از امین جلالی)