بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 4 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی غنا 2 - بنین 2 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بازگشت پرسپولیس به 2-4-4 لوزی
سه شنبه, 05 تیر 1397 ساعت 22:14
بازگشت پرسپولیس به 2-4-4 لوزی
پرسپولیس اغلب دقایق بازی دوستانه امروز مقابل پرسپولیس قائم شهر را با سیستم 442 لوزی سپری کرد.

به گزارش "توپ 90"، سرخپوشان پایتخت در بیشتر بازی های فصل گذشته با سیستم 442 خطی در زمین حاضر شدند و این موضوع انتقاد برخی از هواداران را به همراه داشت. نیمکت نشینی محسن مسلمان و استفاده از دو هافبک دفاعی، استحکام سرخ ها در دفاع را افزایش داده بود اما به وضوح می شد کاهش تعداد و گستردگی را در عملکرد این تیم دید.

حال باتوجه به جدایی محسن مسلمان و آمادگی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا، گمان می رود در لیگ هجدهم نیز برانکو ایوانکوویچ تیمش را با همین چینش به زمین بفرستد اما در اولین بازی دوستانه فصل، چیز دیگری مشاهده شد.

البته امروز کمال کامیابی نیا به دلیل کسالت در زمین حضور نداشت و باتوجه به غیبت این بازیکن، خط هافبک تیم پرسپولیس با احمد نوراللهی به عنوان هافبک دفاعی، امید عالیشاه در راست، سیامک نعمتی در چپ و بشار رسن در راست بسته شد تا بار دیگر شاهد خط هافبک لوزی در تیم پرسپولیس باشیم.

شاید استفاده از این سیستم به دلیل غیبت کامیابی نیا باشد اما برانکو اگر می خواست 442 خطی بچیند، می توانست از حسین ماهینی نیز در پست هافبک دفاعی استفاده کند.

پیروزی 8 گله مقابل هم نام قائم شهری، آغازی بسیار خوب برای فصل جدید بود اما نکته مهم تر، بازگشت به سیستمی بود که هواداران پرسپولیس روزهای جذابی را از آن به یاد دارند و باید دید در طول فصل هم شاهدش خواهند بود یا خیر.