بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تسویه حساب کی‌روش و رونالدو به سارانسک کشید
دوشنبه, 04 تیر 1397 ساعت 15:24
تسویه حساب کی‌روش و رونالدو به سارانسک کشید
هشت سال بعد از اتفاقات رخ داده در شب تلخ کیپ تاوون مرد پرتغالی به شاگردانی رسید که بعد از جام جهانی 2010 او را مقصر ناکامی سلسائو نامیدند.

به گزارش "توپ 90"، 29 جون 2010 شهر کیپ تاوون میزبان جدال حساس مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی میان دو مدعی اصلی قهرمانی از قاره اروپا بود. پرتغال با هدایت کارلوس کی روش باید به مصاف اسپانیا با هدایت ویسنته دل بوسکه می رفت تا یکی از مهم ترین بازی های این مرحله برگزار و آخرین تیم صعود کننده به جمع هشت تیم برتر جام معرفی می شد، جدالی که بسیاری برنده آن را مدعی اول قهرمانی لقب می دادند.


در آن برهه رسانه های پرتغالی مدام به این موضوع دامن می زدند که رابطه کارلوس کی روش با تعدادی از ستاره های تیم اصلا مساعد نیست اما فدراسیون فوتبال این کشور که از چند هفته قبل با سرمربی تیم ملی به خاطر ماجراهای کمیته ضد دوپینگ فیفا اختلاف نظر شدید پیدا کرده بود مدام شایعات را تکذیب و مدعی بود ستاره هایی همچون رونالدو، په په، تیاگو، کاروالهیو و ... با کارلوس مشکلی ندارند.


بازی با اسپانیا در ورزشگاه کیپ تاوون در حضور بیش از 62 هزار تماشاگر با سوت داور آرژانتینی آغاز شد و در نهایت این بازی پرافت و خیز با برتری 1-0 لاروخا با گلزنی داوید ویا به پایان رسید، جدالی که کارلوس به خاطر اعتراضات به تصمیمات داوری در یک صحنه کت خود را از بدن کند و به زمین کوبید تا همین صحنه تا پایان جام به عنوان یکی از حواشی عجیب سوژه رسانه ها شود.


بعد از بازی اما شایعاتی که رسانه ها به آن دامن می زدند به واقعیت تبدیل شد تا جایی که رونالدو و سایر ستاره های پرتغال در بازگشت از جام جهانی پشت سرمربی را خالی کردند و کارلوس کی روش را باعث و بانی ناکامی این تیم در آفریقای جنوبی دانستند، صحبت هایی که آتش اختلافات میان این مربی و ستاره ها را شعله ورتر از همیشه کرد تا فدراسیون پرتغال بلافاصله حکم به برکناری کارلوس بدهد تا یکی از جنجالی ترین پرونده های انضباطی میان کی روش و روسای پرتغالی رقم بخورد، پرونده ای که در نهایت برنده اش سرمربی حال حاضر ایران بود که غرامتی یک تا یک و نیم میلیون یورویی دریافت کرد.


حالا دقیقا هشت سال بعد از آن اتفاقات کارلوس کی روش با ایران به پرتغال و کریس رونالدو و سایر دشمنانش از جمله په په رسیده است، اتفاقی که مورد توجه سایت aftonbladet قرار گرفت تا در گزارشی به این موضوع اشاره و مدعی شود کارلوس کی روش قصد دارد در روزهایی که رونالدو به عنوان ستاره برتر جهان فوتبال می خواهد پرتغال را یک تنه به مراحل نهایی جام جهانی برساند مانع او شود تا ایران برای اولین بار طعم شیرین صعود را بچشد.


این سایت نوشت:« هشت سال بعد از سرزنش هایی که از رونالدو به خاطر ناکامی پرتغال در جام جهانی 2010 شنید کارلوس کی روش امشب در سارانسک این فرصت را به دست آورده تا مقابل شاگردان سابقش مانع صعود پرتغال شود. او بدون شک ستاره ارزشمند نیمکت ایران در بازی امشب خواهد بود چون خود به شخصه انگیزه های فراوانی برای اثبات حقایق برای فوتبالدوستان پرتغال دارد».


سایت aftonbladet در ادامه به تشریح شرایط دو تیم در جدول رده بندی گروه مرگ جام جهانی پرداخت و مدعی شد هم ایرانی ها هم پرتغالی ها نیم نگاهی نیز به بازی هم زمان اسپانیا با مراکش در لینینگراد دارند چون نتیجه این بازی هم می تواند در سرنوشت صعود احتمالی آنها تاثیرگذار باشد. به این ترتیب هشت سال بعد از شب تراژدیک کیپ تاوون تسویه حساب کارلوس با شاگرد سابق به سارانسک روسیه کشید، جایی که این بار کی روش قصد دارد با ممانعت از صعود رونالدو به مراحل نهایی جام جهانی انتقام خود از اتفاقات جام جهانی 2010 را بگیرد.