بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 25 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کارلوس ششمین مربی تاریخ ساز می‌شود؟
یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 18:11
کارلوس ششمین مربی تاریخ ساز می‌شود؟
کارلوس کی روش با پیروزی برابر پرتغال می تواند نام خود را به عنوان ششمین مربی ای ثبت کند که موفق به شکست کشور خود در جام جهانی می شود.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی ایران فردا شب از ساعت 22:30 در شرایطی به مصاف پرتغال می رود که حضور کارلوس کی روش که مقابل هموطنان خود به میدان خواهد رفت، حساسیت این مسابقه را دو چندان کرده است.


توئیتر رسمی فدراسیون جهانی فوتبال  نیز به این رویارویی تاریخی بی تفاوت نبوده است و در این خصوص نوشته :کارلوس کی روش می خواهد تیمش را به جمع 16 تیم برتر مسابقات جام جهانی ببرد ولی او برای این هدف باید هموطنانش را از پیش رو بردارد. البته کی روش تنها مربی ای نیست که در جام جهانی با تیم ملی کشورش مواجه می شود.

اولین رویارویی در جام جهانی 1938

دیدار ایران و پرتغال بیستمین مصافی خواهد بود که یک مربی با تیم ملی کشورش روبرو می شود. اولین رویارویی در سال 1938 رخ داد که در آن مسابقه "ناگی" سرمربی مجارستانی هدایت تیم ملی سوئد را در اختیار داشت و در پایان با نتیجه 5 بر 1 مغلوب کشور خود شد.


آخرین رویارویی در جام جهانی 2014

در جام جهانی 2014 یورگن کلینزمن که سرمربیگری تیم ملی فوتبال آمریکا را برعهده داشت به مصاف آلمان رفت. پیش از این رویارویی کلینزمن در این خصوص گفته بود:« البته که به نیمکت آلمان چشم داشتم، چرا که در شکل گیری این تیم (کلینزمن قبل لوو سرمربی آلمان بود) نقش داشتم ولی به محض اینکه بازی آغاز شد، تمام توجهم به تیم خودم بود.» آمریکا در آن مسابقه نتیجه بازی را با یک گل واگذار کرد.

اریکسون رکورددار


اسون گوران اریکسون در این زمینه رکورددار به شمار می رود؛ چرا که تاکنون دو بار با تیم های مختلف در جام جهانی مقابل سوئد قرار گرفته است. اریکسون در دو جام جهانی 2002 و 2006 با تیم ملی انگلستان برابر سوئد قرار گرفت.

بزرگترین پیروزی را متسو به دست آورد


در تاریخ جام های جهانی تاکنون تنها 5 مربی توانسته اندمقابل تیم کشور خود به برتری برسند. بزرگترین پیروزی را می توان به برونو متسوی فقید نسبت داد که در جام جهانی 2002 موفق شد تیم ملی سنگال را در مصاف با هموطنان خود یعنی فرانسه با پیروزی از زمین خارج کند. فرانسه که با قهرمانی سال 1998 پای به کره و ژاپن در سال 2002 گذاشته بود در بازی افتتاحیه با یک گل مغلوب شاگردان متسو شد.

کار سخت کی روش مقابل پرتغال


تاکنون و در 19 مسابقه ای که مربیان در مقابل کشورهای خود قرار گرفته اند، 11 مسابقه با شکست آنها خاتمه یافته است. زیکو هم یکی از مربیانی به شمار می رود که با ژاپنی ها برابر برزیل قرار گرفت ولی نتوانست نمایش خوبی داشته باشد.

صحبت های کی روش در مورد دیدار با پرتغال


به عنوان یک مربی پرتغالی، فکر می کنم این فرصتی استثنائی برای من و بازیکنانم است. اما در نهایت این فوتبال است که تصمیم می گیرد کدام تیم برنده باشد و در واقع تیمی برنده خواهد شد که نمایش بهتری در خط دفاعی داشته باشد.