بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ایتالیا 4 - ارمنستان 0 (یورو زیر 19 سال)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رودی و هوملس، دردسرهای جدید مانشافت
یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 14:22
رودی و هوملس، دردسرهای جدید مانشافت
سباستین رودی در دیدار دیشب تیم ملی آلمان مقابل سوئد برای اولین بار بازی در جام جهانی را تجربه کرد. هافبک بایرن‌مونیخ در مرکز خط میانی آلمان به میدان فرستاده شده بود و به عنوان هافبک دفاعی بازی می‌کرد.

به گزارش "توپ 90"، هافبک 28ساله در انجام وظایف خود موفق بود اما در دقیقه‌ی 31، نمایش رودی به پایان رسید. تعویض رودی به دلیل مصدومیتی که در جریان بازی برای او اتفاق افتاد، اولین تغییر را در بازی آلمان بوجود آورد.


یواخیم لو سرمربی آلمان بعد از بازی می‌گوید " به نظرم بینی رودی شکسته ". با اینحال لو احتمال بازی کردن رودی در مقابل کره‌ی جنوبی را رد نکرده و می‌گوید " شاید رودی بتواند روز چهارشنبه بازی کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم ".


آسیب‌دیدگی رودی در دقیقه‌ی 25 بازی اتفاق افتاد. زمانی که او بعد از پاس بد تونی کروس برای بدست آوردن توپ تلاش می‌کرد، پای تویوونن، گلزن برتر سوئدی‌ها محکم به صورتش کوبیده شد. بلافاصله خون از بینی رودی جاری شد و پزشک تیم ملی آلمان، دکتر مولر- ولفهارت اشاره کرد که تعویض او اجباری است. اما در کنار زمین، دستیاران پزشک آلمان تا چند دقیقه تلاش می‌کردند خونریزی بینی رودی را بند بیاورند. تلاشهایی که به نتیجه نرسید. رودی عصبانی پیراهن خود را روی نیمکت خالی پرتاب کرد و به سمت رختکن رفت.

در شش دقیقه‌ای که کادر پزشکی برای بازگرداندن رودی به میدان تلاش می‌کرد، مانشافت ده نفره بازی می‌کرد و برای اولین بار در بازی، از سوی سوئد تحت فشار قرار گرفت. لو می‌گوید " در آن دقایق، به هم ریخته بودیم "


در دقیقه‌ی 31 ایلکای گوندوگان به جای رودی به میدان می‌آید. هافبک منچسترسیتی در ادامه‌ی بازی بارها صاحب توپ می‌شود و پاس‌های دقیق بسیاری به هم‌تیمی‌هایش می‌دهد.

نکته‌ی مهم دیگری که لو به آن اشاره می‌کند این است که متس هوملس احتمالاً برای بازی با کره به آمادگی کامل خواهد رسید و از آغاز در ترکیب یازده نفره‌ی مانشافت به میدان خواهد رفت. هوملس که بعد از بازی اول آلمان با مصدومیت مواجه شده بود می‌گوید " من از مدتها پیش از ناحیه‌ی مهره‌های گردن مشکل داشتم که دوباره در جریان تمرینها برایم دردسرساز شد ".


ولی آلمان با بازگشت هوملس هم نمی‌تواند نفس راحت بکشد چون جروم بواتنگ را در بازی بعدی در اختیار نخواهد داشت. دفاع وسط آلمان بعد از خطایی که روی مارکوس برگ انجام داد کارت زرد دوم را دریافت کرد و کارت قرمز را مقابل چشمان خود دید. بواتنگ مجبور است بازی بعدی تیمش را از روی نیمکت تماشا کند.  


لو می‌گوید " استفاده از هوملس در بازی با سوئد خطرناک بود، چون می‌دانستیم در این بازی برای زدن ضربه‌های سر دوئل‌های زیادی در خواهد گرفت و درگیر شدن با سوئدی‌ها در هوا بسیار دشوار خواهد بود. به خصوص زمانی که توپهای بلند روی دروازه‌ی ما فرستاده می‌شود. هوملس پیش از شروع بازی فوق‌العاده هیجان‌زده بود. شکی نیست که ما به هوملس احتیاج داریم و او برای تیم ما بازیکن بسیار مهمی است ".