بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 29 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال افغانستان 3 - تایلند 2 (زیر 20 سال آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بررسی یک تئوری؛ رونالدو - مسی و دیدارهای بزرگ
یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 00:03
بررسی یک تئوری؛ رونالدو - مسی و دیدارهای بزرگ
به نظر می رسد این تئوری که رونالدو نسبت به مسی در بازی های بزرگ درخشان تر ظاهر می شود خیلی دور از حقیقت نیست.

به گزارش "توپ 90"، لیونل مسی در روزهای اخیر به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و استمرار عملکرد نه چندان خوب او در تورنمنت های بزرگ با لباس آرژانتین و البته شروع طوفانی رونالدو در جام جهانی، باعث مطرح شدن این تئوری شده که ستاره پرتغالی نسبت به همتای آرژانتینی خود از شرایط بهتری در نبردهای سرنوشت ساز برخوردار است.

بررسی آمار نشان می دهد این موضوع حداقل در رده باشگاهی و در لیگ قهرمانان حقیقت دارد زیرا هرچه به مراحل پایانی نزدیک می شویم رونالدو درخشان تر بازی کرده و تاثیر لئو مسی کمرنگ تر می شود.

در مراحل گروهی لیگ قهرمانان، لیونل مسی تا به حال در 63 بازی موفق به زدن 60 گل شده و آمار در مورد رونالدو 60 گل اما در 79 بازی است.

در مرحله یک هشتم نهایی ستاره آرژانتینی در 26 دیدار 24 گل و رونالدو در 28 مسابقه 20 گل به ثمر رسانده است. اما در مرحله یک چهارم، مسی در 20 بازی 10 گل اما رونالدو در 20 دیدار 23 گل وارد دروازه رقبا کرده اند.

در نیمه نهایی باز هم رونالدو با اختلافی فراوان شرایط بهتری دارد و در 21 دیدار موفق به زدن 13 گل شده اما مسی در 13 بازی فقط 4 بار گلزنی کرده است.

در فینال ها نیز مسی در 3 دیدار 2 گل اما رونالدو در 6 بازی 4 گل زده و این نشان می دهد هر چه به سمت مراحل پایانی برسیم، رونالدو عملکرد درخشان تری از خود ارائه می دهد.