بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 26 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ترکیه 0 - سوئد 1 (لیگ B - گروه 2)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ستاره سابق تیم ملی هلند سرمربی آیندهوون شد
جمعه, 01 تیر 1397 ساعت 20:36
ستاره سابق تیم ملی هلند سرمربی آیندهوون شد
مارک فن بومل، کاپیتان اسبق تیم ملی هلند به عنوان سرمربی تیم آیندهوون انتخاب شد و بعد از پایان جام جهانی کار خود را در این تیم شروع می‌کند.

به گزارش "توپ 90" مارک فن بومل، ستاره سابق تیم ملی هلند و دستیار حال حاضر فن مارویک در تیم ملی استرالیا با قراردادی سه ساله به عنوان سرمربی تیم آیندهوون هلند انتخاب و جانشین فیلیپ کوکو شد. کوکو همراه با آیندهوون قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد و حالا به عنوان سرمربی تیم فنرباغچه ترکیه انتخاب شده است.


حال مدیر آیندهوون در این خصوص گفت: ما می‌دانستیم یک روزی کوکو تیم ما را ترک می‌کند. به همین دلیل جست و جوی خود را برای یافتن یک جایگزین مناسب آغاز کرده و فن بومل را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم. او آماده پشت سر گذاشتن یک چالش جدید است. وی تجربه‌های زیادی از حضور در فوتبال به دست آورده و می‌تواند همراه با باشگاه آیندهوون موفقیت‌های خوبی را به ارمغان آورد.


فن بومل در حال حاضر دستیار فن مارویک در تیم ملی استرالیا است و جام جهانی را تجربه می‌کند. او پیش از این هدایت تیم زیر 19 ساله‌های آیندهوون را بر عهده داشت و با این تیم قهرمانی به دست آورده بود. به همین دلیل برنامه‌هایی برای رسیدن به سرمربیگری این تیم داشت و حالا این فرصت را دارد برنامه‌های مورد نظر خود را پیاده کند. وی به مدیران باشگاه آیندهوون گفته است در حال حاضر تمام تمرکز بر روی کسب موفقیت همراه با تیم ملی استرالیا در روسیه است و پس از اتمام جام جهانی کار خود در این باشگاه را شروع می‌کند.