بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 1 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

الهام کی‌روش از مرد پرافتخار NBA
جمعه, 01 تیر 1397 ساعت 17:07
الهام کی‌روش از مرد پرافتخار NBA
سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس خبری پس از بازی اسپانیا با یک جمله جالب توجه از اتحاد بازیکنانش تمجید کرد.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی جام جهانی خود در برابر اسپانیا، عملکرد فوق العاده ای داشت و تحسین کارشناسان مختلفی را علی رغم شکست خفیف مقابل این تیم برانگیخت. پس از پایان بازی کارلوس کی روش در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. صحبت های این مرد پرتغالی مثل همیشه نکاتی را در بر داشت که چندان به بازی انجام شده مربوط نبود اما از اهمیت خاصی برخوردار بود.

کی روش در پاسخ به سوال یک خبرنگار پیرامون عملکرد سردار آزمون و اینکه او در ورزشگاه خانگی تیم باشگاهی خود زیاد درخشان ظاهر نشد، اینگونه جواب داد: در تیم من هیچوقت انگشت اتهام به سمت یک نفر نشانه نمی رود. من درباره یک بازیکن خاص صحبت نمی کنم و سردار هم از این قاعده مستثنی نیست. همه در این مجموعه آماده اند که برای تیم و پیراهن قربانی شوند.

کی روش در حین اینکه با همین شکل در حال دفاع از عملکرد تیمش و سردار آزمون بود، از یک جمله جالب استفاده کرد. او گفت در تیم من خودخواهی یک نفر، باعث شکست ما و کل تیم می شود. این مفهوم از سوی کی روش با یک عبارت مشهور گفته شد. سرمربی تیم ایران با عبارت خاطره انگیز «The disease of me, leads to the defeat of us» یادی از جمله سرمربی سابق تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز کرد.

پت رایلی، رئیس تیم بسکتبال میامی هیت، که یکی از مردان پرافتخار NBA به حساب می آید و در سمت های مختلف 9 بار عنوان قهرمانی این رقابت ها را تجربه کرده، در کتابی که با عنوان «برنده ی درون» نوشته، از خطرات خودخواهی گفته و درباره آن هشدار داده است.

رایلی با تیم لیکرز در سال 1980 قهرمان NBA شد و یک سال بعد در آستانه تکرار این عنوان بود اما جو تیمش سرشار از خشم و اختلاف نظر شد. در نتیجه این اتفاق، بازیکنان لیکرز به دنبال جلب توجه فردی رفتند و کار تیمی را رها کردند. این مسئله باعث باخت لس آنجلس در مرحله اول پلی آف شد. او در کتاب خود این تجربه تلخ را با جمله «The disease of me, leads to the defeat of us» تعبیر کرد و بدین ترتیب جمله او ماندگار شد.

حالا یکی از بهترین فلش بک هایی که در ورزش به جمله پت رایلی زده شده، مربوط به سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در سال 2018 و پس از بازی نفس گیر مقابل اسپانیا است. کی روش که در تیمش اتحاد و همدلی موج می زند، به خوبی در جواب یک خبرنگار از این جمله استفاده کرد و اعتبار مجموعه تحت هدایتش را در این میتینگ رسانه ای مهم و مورد توجه، به اندازه قابل توجهی بالا برد.