بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 3 - گوادالاخارا 0 (اینترنشنال کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

روسیه آماده ترین تیم جام تا روز هشتم
جمعه, 01 تیر 1397 ساعت 17:06
روسیه آماده ترین تیم جام تا روز هشتم
پوریا جراحی پس از تجزیه و تحلیل داده های موجود، تیم فوتبال روسیه را بهترین تیم جام از لحاظ بدنی ارزیابی می کند.

به گزارش "توپ 90"، تیم فوتبال روسیه در شرایطی موفق به شکست 5 بر صفر عربستان شد که بسیاری از اهالی فوتبال دلیل این پیروزی ارزشمند را تنها قدرت میزبان نمی دانستند و معتقد بودند که ضعف مفرط عربستان سبب رقم خوردن چنین نتیجه ای شده است، اما پس از پیروزی 3 بر 1 برابر مصر که هکتور کوپر را در اختیار دارد، ذهنیت ها تغییر کرد و کارشناسان فوتبال حالا تیم میزبان را به عنوان یکی از تیم های خطرناک جام می شناسند.


پوریا جراحی بدنساز تیم های لیگ برتری نیز از بعدی ویژه که آمادگی جسمانی است، به شرایط روس ها پرداخته و پس از بررسی داده ها روسیه را به عنوان آماده ترین تیم جام توصیف می کند.

آمار روسیه بهترین آمار جام است
چیزی که آمار نشان می دهد که روسیه از نظر شرایط جسمانی بهترین تیم جام بوده  است. آنها 118 کیلومتر در بازی اول دودیدند  و 115 کیلومتر در بازی دوم دویدند که هیچ تیمی تاکنون به این میزان ندودیده است. بازی اول 11.4 کیلومتر میانگین دوندگی به نام این تیم ثبت شده است و در بازی دوم 11.1 کیلومتر؛ آماری که اختلاف فاحشی یا سایر تیم ها دارد.  هیچ تیمی در جام اصلا به میانگین 11 کیلومتر نرسیده است.

هیچ تیمی نتوانسته به میانگین دوندگی روسیه نزدیک شود
بیشترین دوندگی مربوط به روسیه بوده که یکی از بازیکنانش 12.7 کیلومتر دویده است و در بازی دوم هم دو بازیکن روسیه 12.4 کیلومتر دویده اند. کمترین دوندگی هم در روسیه مربوط به مدافعان بوده که 9.4 و 9.9 کیلومتر دویده اند. این اعداد خیلی قابل توجه است، چرا که در این مقطع فصل خستگی وجود دارد و تیم ها نمی توانند کیفیت خوبی در این زمینه داشته باشند. خیلی از تیم ها حتی به میانگین 10 کیلومتر نرسیده اند و فقط دو سه مورد داشتیم که به غیر از بازیکنان روسیه بیشتر از 12 کیلومتر دویده باشند و کمترین دوندگی که 9.4 است، در برخی تیم ها حدود 8 کیلومتر بوده. در حالیکه تیم روسیه در هر 2 بازی دو بازیکن بالای 12 کیلومتر داشته.

همچنان بهتر در دوئل های هوایی
در بازی هوایی همچنان تیم روسیه برتر است، چرا که در فرهنگ فوتبال آنها هنوز هم بازی فیزیکی نقش ویژه ای دارد. در بازی دوم این آمار کاهش یافته که این به دلیل کیفیت بهتر تیم مصر نسبت به عربستان بوده است.

آمار قابل توجه در دوندگی با شدت بالا
میانگین دوندگی با شدت بالا در بازی اول 2900 متر بوده و در بازی دوم 2700 متر بوده است که عدد بسیار خوبی است. میانگین استارت ها در بازی اول 44 در بازی اول و 39 در بازی دوم بوده است که باز هم آمار خوبی در این مقطع فصل است و اعداد بسیار قابل توجه است.


تنها ضعف روسیه پایین بودن حداکثر سرعت دوندگی
تنها نکته ای که یک مقدار ضعف دارد این است که سرعت حداکثر این تیم در بازی اول 29 و در بازی دوم 27 کیلومتر در ساعت بوده است و این مسئله در بازی مرحله حذفی که تیمها بازیکنان سرعتی تر دارند می تواند مشکل ساز می شود.

آمار گولووین بی نظیر است
مهم ترین بازیکن این تیم از نظر جسمانی گولووین بوده است که در بازی اول 12.7 کیلومتر و در بازی دوم 12.4 کیلومتر دویده است. این آمار بی نظیر است، به ویژه اینکه گولووین 40 بازی در فصل داشته است (فصل فشرده ای را پشت سر گذاشته) و نکته عجیب تر اینکه از 12.7 کیلومتر در بازی اول نزدیک به 4 کیلومتر با شدت بالا بوده است و در بازی دوم 3900 متر بوده است. این اعداد وحشتناک و بی نظیر بوده است. گولووین در بازی اول 69 استارت داشته و در بازی دوم 62. این بازیکن از نظر جسمانی بسیار دونده است و با این کیفیت قطعا برای تیمهای رقیب دردساز خواهد بود. در مجموع روسیه نشان داده که شرایط بسیار خوبی از نظر جسمانی دارد.

چالش های روسیه؟
اول اینکه آیا می توانند این کیفیت را در ادامه جام همچنان حفظ کنند؟؟؟ و دوم اینکه تیم های هم گروه روسیه تیم های قدرتمندی نبوده اند و قطعا در مراحل بالاتر تیم های بامهارت تری با این تیم مصاف خواهند داشت. اما در صورتی که همین شرایط را از نظر جسمانی در بازی های آینده حفظ کند، می تواند برای هر تیم با مهارتی هم مشکل ایجاد کند. چرچسوف احتمالا در بازی سوم با توجه به قطعی شدن صعودشان، به برخی از بازیکنان کلیدش استراحت می دهد تا با ذخیره کردن انرژی شان شرایط بهتری در بازی های حذفی داشته باشند.