بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نفت‌ مسجدسلیمان 0 - استقلال خوزستان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

حاج‌صفی و احتمالاً دوباره دفاع چپ (عکس)
چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 12:49
حاج‌صفی و احتمالاً دوباره دفاع چپ (عکس)
احسان حاج صفی در دومین تجربه خود در جام جهانی بازهم در پست مدافع چپ به میدان خواهد رفت.

به گزارش "توپ 90"، احسان حاج صفی علی رغم سالها بازی در پست دفاع چپ همواره توسط کی روش به عنوان هافبک دفاعی به کار گرفته می شد. او در هر سه بازی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در خط میانی به کار گرفته شده و یک خط جلوتر از مهرداد پولادی بازی کرد. او که در برزیل طی سه دیدار آمار ۲۴۱ دقیقه بازی را به نام خود ثبت کرد، در دیدار مقابل مراکش سر از دفاع چپ درآورد و به میلاد محمدی ترجیح داده شد.


میلاد محمدی در مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی و دیدارهای دوستانه، انتخاب اول کی‌روش در سمت چپ خط دفاعی بود که این بازیکن سرعتی و قدرتی هم نمایش قابل قبولی ارائه می‌کرد ولی با وجود محرومیت سعید عزت‌اللهی و کمبود هافبک دفاعی، سرمربی ایران تصمیم گرفت در بازی برابر مراکش احسان حاج‌صفی را به جای خط میانی، در خط دفاعی استفاده کند.


حاج‌صفی با وجود اینکه پست تخصصی‌اش مدافع چپ است ولی چهار سال قبل در جام جهانی به‌عنوان هافبک چپ بازی کرد و در سال‌های اخیر هم در پست هافبک دفاعی به میدان می‌رفت، امروز هم مقابل اسپانیا با نظر کی‌روش در سمت چپ خط دفاعی بازی خواهد کرد او مقابل مراکش عملکرد مناسبی داشت و با وحید امیری مانع از نفوذهای مراکش از سمت راست شدند. به نظر می رسد زوج حاج صفی و امیری مقابل اسپانیا شانس حضور در ترکیب فیکس را داشته باشد.

 

عکس از امیرحسین خیرخواه