بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کازان آرنا در انتظار دومین حماسه ایران(عکس)
چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 12:49
کازان آرنا در انتظار دومین حماسه ایران(عکس)
بعد از خلق اولین حماسه در گران ترین ورزشگاه جام جهانی 2018 حالا ورزشگاهی مدرن این بار در دل تاتارستان انتظار دومین حماسه از یوزها را می کشد.

به گزارش "توپ 90"، شهر کازان به عنوان دومین میزبان ایران در مرحله گروهی جام جهانی امشب در حالی برگزار کننده جدال حساس با اسپانیا است که طرفداران تیم ملی در انتظار ثبت دومین حماسه از شاگردان کی روش در این ورزشگاه 450 میلیون دلاری در دل ایالت تاتارستان در سرزمین های شمالی را دارند.


جولای 2013 شهرداری کازان در پروسه ای دو ساله ورزشگاهی در کازان به بهره برداری رساند که با هزینه ای بالغ بر 450 میلیون دلار یکی از سنگین ترین پروژه های اجرایی در تاریخ این شهر بود. ورزشگاهی با ظرفیت متغیر 42 تا 45 هزار نفر که برای جام جهانی و لیگ برتر روسیه طراحی شده بود.


باشگاه روبین به عنوان شریک تجاری شهرداری کازان بخش عمده این بودجه را برعهده گرفت به همین خاطر با فشار مالی برای بهره برداری از این ورزشگاه عملا این باشگاه دیگر تاب رقابت با سایر باشگاه های متمول روسیه در راه قهرمانی را نداشت تا پروسه ای که قربان بردی اف برای رساندن کازانی ها به جمع تیم های همیشه مدعی آغاز کرده بود با ایست بدموقعی روبرو شود. روبین که برای اولین بار نام خود را با شکست دادن بارسلونا با هدایت پپ گواردیولا در لیگ قهرمانان بر سر زبان ها انداخت به خاطر کازان آرنا دیگر پولی برای جذب ستاره ها نداشت تا عملا از کورس مدعیان جا بماند.


ورزشگاه کازان از نظر استاندارهای روز فیفا و یوفا جزو ورزشگاه های پنج ستاره قلمداد می شود که از امکانات رفاهی فوق العاده ای برای تماشاگران برخوردار است. اما نکته ای که این ورزشگاه را نسبت به سایر ورزشگاه ها متمایز می کند ساخت یکی از بزرگ ترین اسکوربردهای جهان در نمای بیرونی ورزشگاه در ورودی های شمالی و جنوبی است که نما و جلوه خاصی به این ورزشگاه داده است.


بعد از کریستوفسکی که با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون دلار ساخته شد و زیبایی فوق العاده ای داشت ایران حالا باید در یکی دیگر از گران ترین ورزشگاه های روسیه به مصاف اسپانیا برود، جدالی که با توجه به حضور ستاره های ایران در روبین کازان می تواند سکوهای 42 هزار نفری کازان آرنا را به سمت تیم ملی تغییر دهد تا حماسه دوم شاگردان کی روش مقابل تاتارها به ثبت برسد.


توئیتر رسمی فدراسیون فوتبال اسپانیا با انتشار تصویری پاناروما از کازان آرنا رسما نگرانی خود از بابت حمایت طرفداران این شهر از تیم ملی ایران علنی کرد به خصوص که رسانه های اسپانیا نیز مدعی شدند تا به الان تنها دو تا سه هزار طرفدار اسپانیا به شهر کازان رسیدند در حالی که جمعیت ایرانی ها بین 12 تا 15 هزار نفر است.