بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 30 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی لیون 0 - بارسلونا 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پشه‌های ولگا، نگرانی ادامه‌دار جام !(عکس)
چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 12:49
پشه‌های ولگا، نگرانی ادامه‌دار جام !(عکس)
بازیکنان انگلیس و تونس در جریان دیدارشان در ولگوگراد بارها مجبور شدند در برابر حمله پشه‌ها به چشم و دهانشان واکنش نشان بدهند.

به گزارش "توپ 90" ، ولگوگراد در جنوب روسیه که به خاطر رودخانه‌های بزرگ و باتلاق‌های اطرافش محل ایده‌آل زندگی پشه‌ها محسوب می‌شود، وضعیت بدتری در گرما و رطوبت تابستانی پیدا می‌کند.


رسانه‌های روسی می‌گویند مقامات برگزاری جام جهانی از ماه‌ها قبل با استفاده از هواپیماهای سمپاش در اطراف این استادیوم که کنار رودخانه عظیم ولگا قرار دارد، تلاش کردند از بروز این مشکل جلوگیری کنند. آنها همچنین با ایجاد یک سد هیدروالکتریک در نزدیکی آن سعی کردند جریان آب را تنظیم کنند که به گفته محلی‌ها در کم شدن تعداد حشرات خیلی موثر بوده. بازیکنان دو تیم مجبور شدند قبل از شروع بازی و بین دو نیمه از اسپری‌های مخصوص پشه‌ها استفاده کنند. در جریان بازی هم دایما پشه‌ها را از خود دفع می‌کردند.


هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس گفت: «خیلی بیشتر از چیزی بودند که ابتدا فکر می‌کردم، گاهی توی چشم‌مان می‌رفتند و گاهی توی دهان.»


رحیم استرلینگ به طور خاص از این حشرات ریز به تنگ آمده بود. حتی اشلی یانگ در تمرین قبل از بازی به جای شورت ورزشی، شلوار پوشید.


فرجانی ساسی هم قبل از اینکه پنالتی تونسی‌ها را بزند خیلی اذیت می‌شد اما توانست گل بزند. مربی‌ها از آسیب پشه‌ها در امان بودند، نبیل معلول مربی تونس گفت: «چیزی احساس نکردم چون خیلی روی تیم و بازی تمرکز کرده بودم.»