بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 4 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی چونبوک موتورز 2 - اوراوا ردز 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فرصت 90 دقیقه‌ای بیرانوند برای اثبات ادعاها
چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 12:49
فرصت 90 دقیقه‌ای بیرانوند برای اثبات ادعاها
بیرانوند با نمایشی جالب توجه روی تمام فرضیه های پیش از جام جهانی خط بطلان کشید و البته اکنون به حساس ترین روز برای اثبات ادعاهایش رسیده است.

به گزارش "توپ 90"، دروازه بان خوش قد و قامت فوتبال ایران که بعد از نمایش موفق برابر مراکش اکنون بار دیگر به محبوبیت دست یافته بر پایه آمار طی چهار سال اخیر در نفت و پرسپولیس جزو دروازه بانان موفق فوتبال ایران محسوب می شود. او اکنون تنها ساعاتی برای نمایش موفق 90 دقیقه ای فرصت دارد؛ بیرانوند که با صداقت مثالزدنی‌اش بارها از آرزوهایش صحبت کرده بود در این راه دستمایه طنز کاربران فضای مجازی نیز قرار گرفته بود. از مقایسه اش با کورتوآ تا کری جنجالی برای کریس رونالدو و این آخری که مدعی شده بود با نمایش موفق در جام جهانی خود را به لیورپول انگلیس که جام قهرمانی را به دلیل تزلزل دروازه‌بانش از دست داد نزدیک کند.


بیرانوند که گفته بود از نظر ذهنی کاملا آماده رقابت های جام جهانی است اکنون مقابل اسپانیا قرار خواهد گرفت. تیمی که نه 11 ستاره داخل زمین آن که روی نیمکت نیز حتی برتر از فوتبال ایران و آسیا محسوب می شود. با این حال او در شرایطی قرار گرفته که باید ادعاهایش را ثابت کند. امیدوارم البته همانند ادعایی که پیش از این درباره گل های احتمالی دریافتی اش گفته بود نباشد: من یک نقطه ضعف بزرگ دارم و آن این است که تا پیش از دریافت گل اول شیرم! اما وقتی که گل دریافت کنم دیگر روحیه ام را از دست می دهم و دیگر می روم روی 4-3تا.


بااین حال با نمایشی که بیرانوند برابر مراکش از خود به جا گذاشت اکنون کسی از تسلیم شدن و چالش مانکنی روی خط دروازه صحبت نمی کند. همه امیدوارند در استادیوم کازان آره نا یک نمایش جالب توجه و درخشان را از سوی او شاهد باشند. مسلما مقابل تیمی که نه روی هوا که بیشتر انرژی خود را روی حرکات پشت محوطه جریمه و سود بردن از فضای خالی پشت مدافعان و شوتزنی معطوف می کند او باید با تمرکز و سرعت و قدرت تصمیم گیری مناسب به دنبال مهار حملات حریف باشد تا ارزشمندترین کلین شیت تاریخ فوتبالی اش را به ثبت برساند. شماره یک ایران قادر خواهد بود فردا به چهره شماره یک فوتبال دنیا تبدیل شود. شاید همان چیزی که دستمایه تعاریف ابر ماورایی شود و اینبار کسی به دنبال جوک ساختن از نام و حرف‌هایش نباشد. بیرانوند که سال پر حرف حدیثی را پشت سر گذاشته یک کلین شیت طلایی را نشانه رفته است و مطمئنا با هر واکنش خود نفس هشتاد میلیون ایرانی را در سینه حبس خواهد کرد و همه چشم ها به دنبال دستان اوست تا مانع از رقم خوردن اتفاقی تلخ برای ایران در جدال با حریف سرشناس اروپایی شود.


باید دید با این نمایش احتمالی بیرانوند قادر خواهد بود به چهره شماره یک و محبوب فوتبال ایران تبدیل شده و به ادعاهایش مبنی بر تشابه با کورتوآ و رویای حضور در لیورپول انگلیس جامه عمل بپوشاند یا خیر.