بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 4 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی غنا 2 - بنین 2 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ایران - اسپانیا؛ روز تاریخی پیکه در کازان
سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 18:34
 ایران - اسپانیا؛ روز تاریخی پیکه در کازان
جرارد پیکه فردا در بازی مقابل تیم ملی کشورمان یکصدمین بازی خود با پیراهن اسپانیا را انجام خواهد داد.

به گزارش "توپ 90"، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و پیکه روی تصمیم قبلی خود بماند، او پس از جام جهانی از بازی های ملی خداحافظی خواهد کرد و جام جهانی روسیه، آخرین تورنمنت او با اسپانیا خواهد بود.

20 ماه پیش بود که پیکه پیش از بازی با آلبانی و در یک شب بارانی خبر از خداحافظی خود از بازی های ملی پس از جام جهانی داد. او همان روز متهم به بی احترامی نسبت به پیراهن ملی اسپانیا شده بود و پس از تحمل یک سال سوت های اعتراضی، در نهایت تصمیم به وداع از بازی های ملی گرفت.

اوضاع برای پیکه از تابستان 2015 تغییر کرد. زمانی که در جشن قهرمانی بارسلونا، طعنه های مستقیمی نثار رئال مادرید کرد. او سپس در کمپ تیم ملی در مادرید با اعتراضات شدیدی هواداران روبرو شد و در بازی های دوستانه بعدی اسپانیا نیز از سوت های اعتراضی بی نصیب نماند.

قطع ارتباط بین او و هواداران اسپانیا امری بدیهی بود ولی پیکه چاره ای جز تحمل نداشت. این اواخر اما شرایط رو به بهبودی گذاشته و حتی در بازی برابر سوئیس در ویارئال او با تشویق بخشی از ورزشگاه لاسرامیکا هم روبرو شد. او در مصاحبه پس از بازی اما تاکید کرد که همچنان روی تصمیم قبلی خود باقیمانده است.

هدف پیکه اکنون رسیدن به صدمین بازی ملی است و فردا برابر ایران به آن دست خواهد یافت.

ستاره بارسلونا در 16 سالگی پیراهن تیم زیر 18 ساله های اسپانیا را بر تن کرد و سپس در 22 سالگی توسط دل بوسکه به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد. او برابر انگلیس اولین بازی ملی خود را انجام داد.

 اسپانیا عنوان قهرمانی یورو 2008 را یدک می کشید و پیکه در جام کنفدراسیون های 2009 در آفریقای جنوبی، اولین میدان بزرگ ملی خود را تجربه کرد. او به غیر از بازی اول، در دیگر بازی ها، زوج پویول درخط دفاعی بود.

این روند سال بعد نیز ادامه داشت و پیکه در جام جهانی 2010 قهرمانی با لاروخا را تجربه کرد. او زوج پویول در خط دفاعی بود تا سال 2012 که راموس با رها کردن سمت راست دفاعی، تبدیل به مدافع میانی شد و در کنار پیکه، دیواری رسوخ ناپذیر را تشکیل دادند.

در یورو 2012 نیز اسپانیا عنوان قهرمانی را کسب کرد و از آن پس در 6 سال اخیر، پیکه و راموس زوج غیر قابل جایگزین در خط دفاعی اسپانیا بوده اند.

 

این دو تاکنون 76 بار در کنار یکدیگر به میدان رفته اند و به عبارتی در 75 درصد بازی ها. 153 بازی ملی راموس و 100 بازی ملی پیکه،(در صورت حضور مقابل ایران) این زوج را به باتجربه ترین زوج دفاعی جام جهانی تبدیل کرده است.  

ابتدا دل بوسکه به این زوج اعتماد کرد و سپس لوپتگی نیز بر این حس اعتماد صحه گذاشت. اکنون هیه رو که خود زمانی مدافع ثابت لاروخا بود نیز راه دل بوسکه و لوپتگی را ادامه می دهد. شرایط به گونه ای است که نمی توان خط دفاعی اسپانیا را بدون راموس و پیکه تصور کرد.

 

 

 

 

هر دو با وجود اختلافاتی که به واسطه حضورشان در رئال و بارسا دارند، همواره در تیم ملی به یک اتحاد ستودنی می رسند و در مصاحبه ها نیز از رفاقت و صمیمیت بین شان حرف می زنند. افسوس که شاهد آخرین روزهای حضور این زوج در تیم ملی هستیم و به زودی راموس دیگر یار قدیمی را در کنارش نخواهد داشت.

 

پیکه فردا برابر ایران به اولین هدف خود در جام جهانی یعنی رسیدن به صد بازی ملی دست خواهد یافت و سپس چشم به هدف دوم خواهد داشت؛ کسب دومین قهرمانی جهان با اسپانیا و سپس وداعی باشکوه با لاروخا.