بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 29 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لس آنجلس گلکسی 3 - لس آنجلس اف سی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نامجومطلق: ضعف تاکتیکی را با دوندگی جبران می‌کنیم
سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 18:34
نامجومطلق: ضعف تاکتیکی را با دوندگی جبران می‌کنیم
بازیکن اسبق تیم ملی معتقد است استراتژی کی روش مقابل حریفان، دوندگی و جنگندگی بازیکنان برای تخریب بازی حریف است.

به گزارش "توپ 90"، مجید نامجومطلق پیشکسوت فوتبال در مورد دیدار حساس تیم ملی مقابل اسپانیا گفت: ما فردا با یک تیم فوق العاده باید بازی کنیم. تیمی که با ستاره های فراوان همیشه در مقابل حریفان مالکیت بالای توپ را از آن خود کرده است. بازیکنان اسپانیا از ویژگی مهم قدرت بالای حمل توپ بهره می برند و در نبردهای یک به یک توانایی برداشتن نفر مستقیم را دارند. این یعنی اینکه کوچکترین اشتباه مقابل چنین تیمی عواقب بدی برای ما خواهد داشت.
نامجومطلق در مورد نحوه مقابل با اسپانیا برای گرفتن حداقل امتیاز تصریح کرد: ما تجربه بازی با آرژنتین را در جام جهانی قبلی داریم و کی روش یک بار نشان داده که می تواند تیم های بزرگ را تا لحظات آخر متوقف کند. او این بار باید ماموریت خود را کامل کند و بازیکنانش 90 دقیقه تمام تمرکز داشته باشند.


او ادامه داد: اسپانیایی ها با پاس های متوالی در میانه میدان ناگهان به عمق حریف می زنند و این حربه همیشگی آنهاست. باید با تجمع بازیکنان لایه های دفاعی خود را ایجاد کنیم تا فضا از بازیکنان تکنیکی اسپانیا گرفته شود.


پیشکسوت تیم ملی در مورد ترکیب احتمالی کی روش گفت: او نشان داده تخصص ویژه ای در ارنج تیم دارد؛ کی روش مقابل مراکش نیز سورپرایزهایی مانند امید ابراهیمی و وحید امیری داشت که در کسب نتیجه دلخواه نقش بسزایی داشتند.


نامجومطلق در مورد جانشین احتمالی روزبه چشمی گفت: پژمان منتظری با کوله باری از تجربه و تفکر فوتبالی بالا مهره ارزشمندی است اما سیدمجید حسینی نیز با تکیه بر نیروی جوانی، قدرت بدنی فوق العاده و تسلط بر توپ های هوایی می تواند گزینه محتمل تری برای بازی مقابل اسپانیا باشد. به نظرم کی روش پژمان را جانشین رامین رضائیان هم نخواهد کرد.


او درباره شانس تیم ملی برای کسب امتیاز اظهار داشت: وقتی باخت آلمان مقابل مکزیک را می بینیم یا توقف برزیل برابر سوئد امیدوار می شویم که ما هم در مصاف با اسپانیا شانسی خواهیم داشت. البته ما به لحاظ تاکتیکی از رقبای مان بسیار عقب تر هستیم و سعی می کنیم با دوندگی این عقب ماندگی را جبران کنیم.


پیشکسوت تیم ملی با اشاره به استفاده از ویدیو چک خاطرنشان کرد: درست است که با این روش تیم ها به حق خودشان می رسند اما به نظرم هیجان فوتبال کشته می شود. فوتبال، کشتی یا والیبال نیست و لذت آن به ثانیه ها و اتفاقاتش است. ما هنوز هم می گوییم اگر داور مقابل آرژانتین به خاطر خطا روی دژاگه پنالتی می گرفت، برنده بودیم. به نظرم ویدیو چک نفس بازی را می گیرد و هیجان را از بین می برد.