بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 26 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی منچستریونایتد 4 - لیدز 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بوی خون به مشام یوزهای ایرانی رسیده
سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 15:12
بوی خون به مشام یوزهای ایرانی رسیده
نیک ایمز، خبرنگار وبسایت ESPN، ایران را حریفی خطرناک برای اسپانیا دانسته و معتقد است که لاروخا شرایط خطرناکی را پسری می‌کند.

به گزارش "توپ 90"، دو تیم ایران و اسپانیا، فردا، دومین دیدار خود در جام جهانی را در شهر کازان برگزار خواهند کرد. تیم ملی ایران در دیدار اول خود مقابل نیجریه به پیروزی رسیده و اسپانیا که 2 روز پیش از شروع دیدارهایش در جام، سرمربی خود را اخراج کرد، مقابل پرتغال به تساوی 3-3 دست یافت. حال ESPN به تحلیل بازی فردا پرداخته که در زیر می‌خوانیم:

وقتی کریستیانو رونالدو، با آن ضربه ایستگاهی استثنایی و غیرقابل مهار، دروازه داوید دخیا را باز کرد، هواداران اسپانیا در سرتاسر جهان هم خوشحال بودند و هم ناراحت.

بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید ولی فوتبال در این دیدار یک برنده داشت: اسپانیا. آنها بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتند، خیلی سریع و راحت توپ را به گردش درآوردند و شاید این دیدار را بتوان یک پیش غذا برای یکی از مدعیان اصلی جام جهانی دانست که به اعتقاد خودشان، دیدارهایشان یک هفته و نیم بعد آغاز می‌شود، یعنی دور حذفی.

با این حال، شرایط آنقدرها هم برای اسپانیا ساده نخواهد بود زیرا دیدار دوم مرحله گروهی که دیدار بسیار مهمی محسوب می‌شود، شک و شبهات بسیاری به همراه دارد. ممکن است شما هر چقدر که می‌خواهید دیوانه باشید، بهترین ستاره ها را در اختیار داشته باشید و در لحظه آخر مربی تان را اخراج کنید تا شخصیتتان را نشان دهید ولی این احتمال وجود دارد که در یک اتفاق تاریخی، لغزشی برای تیم ملی اسپانیا به وجود بیاید.

 این خطری است که اسپانیا فرناندو هیه رو، مقابل ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روی کاغذ شاید این آسان ترین گروه برای اسپانیا بود ولی گل دقایق پایانی رونالدو مقابل اسپانیا و گل به خودی عزیز بوهادوز در دیدار مراکش – ایران، همه چیز را عوض کرد و حالا، یوزهای آسیایی بوی خون به مشامشان خورده است.

ایسکو در مصاحبه روز گذشته خود گفت:" تیم ما با قلبش بازی می‌کند. ما واقعا می‌خواهیم خوب کار کنیم. ما در مقابل این هجوم رسانه ای بزرگ شده ایم و در این لحظات تسلیم نمی‌شویم."

اسپانیا باید از جام جهانی قبلی درس گرفته باشد. آنها جام فاجعه باری را در برزیل سپری کردند و مقابل شیلی و هلند شکست خوردند و این بار تسلیم شدند. اگر لاروخا از اتفاقات آن بازی درس نگرفته باشد، حالا مقابل تیمی که کارلوس کی روش سرمربی آن است، با خطری جدی روبرو خواهد بود.

با توجه به نتایجی که تا به اینجای جام به دست آمده، تیم‌هایی که مربیانی با سابقه طولانی روی نیمکت شان در اختیار دارند،  فراتر از انتظارات ظاهر شده اند. به ایسلند با هیمیر هالگریمسون نگاه کنید، به سوئیس با ولادیمیر پتکوویچ نگاه کنید و به ایران، با حضور 7 ساله کی روش روی نیمکتش نگاه کنید. بازیکنان کی روش دقیقا می‌دانند مربی از آنها چه می‌خواهد. اگر اسپانیا که شرایطی درست برعکس ایران دارد، سازمان یافته در زمین ظاهر شود و انسجامش را به رخ بکشد، ممکن است اوضاع به کلی تغییر کند.

خطر دیگری که اسپانیا را تهدید می‌کند این است که ایران با توجه به پیروزی در دیدار اول خود، در این بازی فرصت شکست خوردن دارد و احتمالا کی روش تمرکز خود را بر دیدار با تیم ملی کشورش گذاشته است. در این دیدار، سردار آزمون، مهاجم سابق روبین کازان که به مسی ایران شهرت دارد و علیرضا جهان بخش، آقای گل لیگ هلند، با فشار کمتری بازی خواهند کرد و ممکن است عملکرد بهتری نیز داشته باشند و اسپانیا را دچار دردسر کنند.

اسپانیا می‌خواهد دیدار آخرش با مراکش، به دور از تمام شک و شبهات باشد و البته آنها تنها تیم بزرگ جام نیستند که این شرایط را تجربه می‌کنند. آرژانتین، برزیل و آلمان نیز با نتایج ضعیفی که در دیدار اول خود گرفتند، کار سختی برای صعود خواهند داشت.

آلمان ها مطمئنا آرزوی حریفی آسان تر از سوئد را داشتند و آرژانتین می‌داند که کرواسی رقیب بسیار خطرناکی خواهد بود. هیچ کدام از مدعیان نتوانسته اند مسیر صعودشان به دور حذفی را در دیدار اول هموار کنند و اما و اگرهای زیادی وجود دارد.

ایسکو در ادامه مصاحبه اش گفته بود:" همه با انگیزه هستند.برای روبرو شدن با تیم‌هایی مثل ایران باید به خوبی آماده بود."

سختی چنین تقابل‌هایی درست همین جاست. در چنین دیدارهایی، ذهن آماده مهم تر از ساق آماده است. هر گونه لغزش اسپانیا در این دیدار، کار آنها را به شدت دشوار خواهد کرد و کار صعودشان را به دیدار پایانی خواهد کشید.

 نیک ایمز - ESPN

مترجم: روزبه مهری