بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 1 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گری نویل هم VAR را کوبید
سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 15:12
گری نویل هم VAR را کوبید
پیروزی پر کش و قوس انگلیس در مقابل تونس به بحث و جدلهای بسیاری درباره‌ی داوری ویدیویی VAR دامن زده.

به گزارش توپ 90، انگلیسی‌ها معتقدند دو پنالتی صد در صد به نفع‌شان گرفته نشده و درحالیکه تونسی‌ها هری کین را در محوطه‌ی جریمه روی زمین می‌کشیده‌اند نه داور و نه داوران ویدیویی حق مسلم سه شیرنشان‌ها را به آنها نداده‌اند.

 
اسطوره‌ی منچستریونایتد گری نویل هم به میدان آمده و گفته VAR نتوانسته به هدفش برسد. نویل می‌گوید " یا به داوران ویدیویی وقت بیشتری بدهید و تاخیر بوجود آمده در بازی را بپذیرید یا کلا جمعش کنید. شبکه‌های تلویزیونی باید با داوران ویدیویی همکاری کنند "


نویل که در طول جام جهانی به عنوان کارشناس با شبکه‌ی آی‌تی‌وی همکاری می‌کند در عین حال معتقد است سرزنش اصلی متوجه داوران ویدیویی نیست.


او می‌گوید " ناکارآمدی VAR تقصیر داوران ویدیویی نیست. دو داور باید تصاویر را از 26 زاویه ببینند و ظرف 20 ثانیه تصمیم‌‌گیری کنند. برای مقایسه بد نیست بدانید در شبکه‌های بزرگ تلویزیونی 14 متخصص باتجربه این کار را می‌کنند تا بازپخش‌های حرکت آهسته ظرف 20 ثانیه پخش شود. اینکه داوران ویدیویی بتوانند وظیفه‌ای تا این حد سنگین را انجام دهند غیرممکن است "


در اولین بازی انگلیس در جام جهانی روسیه، کاپیتان هری کین در دقیقه‌ی یازدهم موفق شد تیمش را از حریف پیش بیندازد.


اما پنالتی پر حرف و حدیث فرجانی ساسی بازی را به تساوی کشاند تا هری کین بار دیگر در وقتهای تلف‌شده توپ را با ضربه‌ی سر وارد دروازه‌ی تونس کرده و پیروزی‌ای که شاگردان گرت ساوت‌گیت سزاوارش بودند را به آنها تقدیم کند.  


نویل که در رقابتهای یورو2016 مربی انگلیس بوده معتقد است بعد از بازی اول انگلیسی‌ها باید به این تیم امیدوار بود. نویل می‌گوید " تیم فوق‌العاده‌ی انگلیس با این بازی نشان داد که در بازی دوم باید انتظارهای بیشتری از جوانان گرت‌ ساوت‌گیت داشت. جوردن پیکفورد در اولین تجربه اش در جام جهانی عالی بود و کین با دو گلی که به ثمر رساند نوید تورنمنتی خوب را داد. شروع خوبی داشتیم "