بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال شهروندساری 3 - فرش آرامشهد 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اوزیل و انتظارتی که باید به ثمر بنشیند (عکس)
دوشنبه, 28 خرداد 1397 ساعت 17:21
اوزیل و انتظارتی که باید به ثمر بنشیند (عکس)
بسیاری از هواداران فوتبال آلمان و البته آرسنالی ها پس از شکست شاگردان یوآخیم لوو به انتقاد از عملکرد مسوت اوزیل پرداختند.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی مکزیک شب گذشته موفق شد در یکی از جذاب ترین بازی های برگزار شده در رقابت های جام جهانی 2018 با تک گل هیروینگ لوزانو که در دقیقه 35 به ثمر رسید به برتری دست یابد و مدافع عنوان قهرمانی را شکست دهد؛ البته شاگردان کارلوس اوزاریو که برنامه مشخصی بر اساس نقاط ضعف آلمان داشتند، پیش از گل نیز نمایش بسیار خوبی داشتند تا انتقادات زیادی نسبت به عملکرد شاگردان یوآخیم لوو وجود داشته باشد و در این میان مسوت اوزیل یکی از بازیکنان تیم ملی آلمان است که پس از بازی مورد هجمه رسانه های مختلف قرار گرفته است، چرا که در صحنه گل لوزانو به راحتی مقابل دریبل این بازیکن فریب خورد و نتوانست نمایش خوبی داشته باشد.


کوین کیون مدافع سابق آرسنلا شب گذشته در مورد عملکرد این بازیکن گفت: « اگرچه شکی در توانایی های اوزیل وجود ندارد، اما بازی هایی این چنینی سوالاتی در مورد تاثیرگذاری و جایگاه او در تیم آلمان به وجود خواهد آورد.»


در یکی از مقالا به شجاعت و جنگندگی بی نظیر مکزیکی ها اشاهر شده و نویسنده معتقد است که اگر شاگردان لوو هم به همان میزان مکزیکی ها جنگنده و شجاع بودند، می توانستند نمایش بهتری داشته باشند. نویسنده معتقد است که یکی از بازیکنانی که کاملا در مقابل این رویکرد بوده، مسوت اوزیل است که در طول بازی بارها خودش را برای گرفتن خطا به زمین انداخت و در زمان مالکیت مکزیکی ها تلاش ناموفقی برای به دست آوردن توپ داشت.


بر طبق آمار وب سایت هواسکورد در میان بازیکنانی که از ابتدا بازی را شروع کردند، فقط تیمو ورنر و سامی خدیرا به ترتیب با 5.9 و 6.3 از 10، نمرات ضعیف تری از اوزیل داشته اند که البته این دو بازیکن هم در میان تعویض شده ها قرار می گیرند.


بر طبق ادعای رافائل هانیگستن ژونالیست فوتبال آلمان، یوآخیم لوو پیش از آغاز دیدار برابر مکزیک تفکر زیادی در مورد بازی دادن یا ندادن به اوزیل داشته است. اوزیل از سال 2009 که به عضویت تیم ملی آلمان درآمده و از زمان حضور یواخیم لوو همواره در تورنمنت های مختلف در میان بازیکنان مورد نظر این مربی قرار داشته است، ولی به نظر می رسد جایگاه او دیگر تضمینی نداشته باشد.
سرمربی تیم فوتبال آلمان علاوه بر این پیش تر نیز نارضایتی خود را از ملاقات اوزیل با اردوغان ابراز کرده بود و قطعا در سال های آینده و تورنمنت های پیش رو این هافبک ترک تبار رقابت سخت تری برای برای حضور در تیم ملی خواهد داشت.


ژرمن ها در دیدار بعدی خود باید به مصاف سوئدی روند که تا پایان نیمه اول مقابل کره جنوبی با تساوی به کار خود پایان داده است و با توجه به نمایش اوزیل در دیدار برابر مکزیک هیچ تعجبی نخواهد داشت اگر شاهد نیمکت نشینی این بازیکن باشیم.

 

 

 

 

عکس ها از امیرحسین خیرخواه