بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 25 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر - لوگانو (دوستانه باشگاهی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

خط و نشان کین برای رونالدو
دوشنبه, 28 خرداد 1397 ساعت 13:53
خط و نشان کین برای رونالدو
هری کین می‌خواهد خودش را ثابت کند و نشان دهد دیگران درباره‌اش اشتباه می‌کنند. این بزرگترین منبع انگیزه‌ی ستاره‌ی انگلیسی است. به خصوص امشب که انگلیس در ولگوگراد به میدان می‌رود و او فرصت پیدا می‌کند در بزرگترین صحنه‌ی فوتبال دنیا خودنمایی کند.

به  گزارش "توپ 90"، کین که در دوران حرفه‌ای نه چندان طولانی خود، در لیگ برتر 108 گل به ثمر رسانده و دو بار کفش طلای لیگ جزیره را بدست آورده تا کنون نتوانسته در یک تورنمنت بزرگ برای تیم ملی انگلیس گلزنی کند. او در جام جهانی گذشته حضور نداشت چرا که هنوز نتوانسته بود جایگاه خود را در تاتنهام مستحکم کرده و خودنمایی کند. کین در یورو2016 هم ناکام بود و نتوانست درخششی که آن روزها در تاتنهام به نمایش می‌گذاشت را در تیم ملی تکرار کند.


او در طول سالهای گذشته بارها ثابت کرده منتقدین درباره‌اش اشتباه می‌کنند. او بر خلاف نظر منتقدین نشان داده که لیاقت بازی در تاتنهام را دارد، پدیده‌ای یک‌فصلی نیست و می‌تواند با بهترین‌ها پنجه در پنجه بیندازد. کین امروز در دیدار مقابل تونس بازوبند کاپیتانی انگلستان را به بازو خواهد بست و می‌تواند خود را درمقابل نگاه صدها میلیون فوتبالدوست اثبات کند.


کین همیشه جاه‌طلب بوده و بلندپروازی‌هایش تا کنون او را ناامید نکرده بلکه یکی از منابع اصلی انگیزه‌‌اش بوده. کین تظاهر به خاکی بودن را کنار گذاشته و صادقانه می‌گوید هدف او برای تیمش، فتح جام جهانی و برای خودش، کفش طلای تورنمنت خواهد بود. شکی نیست که با وجود گلزن قهاری مثل کریستیانو رونالدو و به خصوص بعد از هت‌تریک طلایی رونالدو در شهر سوچی خیلی‌ها هدف کین برای رسیدن به عنوان آقای گلی جام جهانی را غیر واقع‌بینانه خواهند دید.  


کین در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با تونس به شوخی می‌گوید " بله شکی نیست که رونالدو من را  کمی تحت فشار گذاشته. او فوتبالیست بی‌نظیری است که فوق‌العاده بازی می‌کند. ولی مهم برای ما تمرکز روی تیم است. امیدوارم من هم فردا هت‌تریک کنم و با رونالدو مساوی بشوم. ولی فعلاً به رقابتم با رونالدو فکر نمی‌کنم، دعوای اصلی ما اواخر تورنمنت خواهد بود ".


در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی مقابل تونس، یک خبرنگار روس با کین درباره‌ی جامی که در اولین روز تمرین انگلیس در زلنوگورسک به او هدیه شد، شوخی کرده و می‌پرسد آیا آن جام تقلبی اولین جامی بود که کین در دوران فوتبال خود بدست آورده ؟ و آیا ممکن است ستاره‌ی انگلیسی به زودی جامی واقعی را در دستان خود ببیند ؟ کین در پاسخ می‌گوید " من در دوران حرفه‌ای‌ام جامهای گلزنی زیادی گرفته‌ام. ولی دوست دارم چند هفته‌ی دیگر با یک جام بزرگ طلایی اینجا بنشینم. مردم در شبکه‌های اجتماعی با همه چیز شوخی می‌کنند. اشکالی هم ندارد".


اما بخت کین برای موفقیت در جام جهانی واقعاً چقدر خواهد بود ؟ کین در اواخر فصل گذشته‌ی لیگ برتر با مصدومیت از ناحیه‌ی ساق پا مواجه شد اما خیلی زود از بند مصدومیت رهایی یافت و برای بازیافتن ریتم همیشگی بازی خود بسیار تلاش کرد. کین در هفته‌های اخیر بهتر ظاهر شده و به خصوص در بازی دوستانه‌ی انگلیس مقابل نیجریه حضور موفقی داشته. کین می‌گوید دوباره نسبت به فوتبال خود امیدوار شده و به جام جهانی امسال نظر مثبت دارد.


در گذشته، مهاجمین انگلستان در تورنمنت‌های بزرگ ایزوله به نظر می‌رسیدند ولی کین در ولگوگراد در کنار رحیم استرلینگ بازی خواهد کرد و دله آلی و جسی لینگارد در خط هافبک، وظیفه‌ی تغذیه‌ی آنها را به عهده خواهند داشت. روی کاغذ این ترکیب باید بتواند فرصت‌های زیادی برای کین فراهم کند.


کین می‌گوید " شکی نیست که در این تورنمنت می‌خواهیم حمله کنیم، فرصت گلزنی بسازیم و گل بزنیم. در بازی‌های دوستانه این کارها را خیلی خوب انجام دادیم. گوش‌های ما با دوندگی زیاد برای من فضاسازی کرده و فرصت خلق می‌کردند. قصد دارم مثل اواخر فصل گذشته‌ی لیگ برتر خوب بازی کنم، در جام جهانی با اعتماد به نفس به میدان بروم و برای تیم ملی با جان و دل تلاش کنم "

منبع : ایندیپندنت