بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 2 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال سه نفره ایران - فیلیپین

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مدافع آلمان‌ها از هم‌تیمی‌هایش خرده گرفت
دوشنبه, 28 خرداد 1397 ساعت 11:01
مدافع آلمان‌ها از هم‌تیمی‌هایش خرده گرفت
متس هوملس ستاره‌ی تیم ملی آلمان، سازمان دفاعی تیمش در مقابل مکزیک را به شدت به باد انتقاد گرفته و می‌گوید هم‌تیمی‌هایش به نشانه‌های زودهنگام خطر بی‌اعتنایی کرده‌اند.

به گزارش "توپ 90"، ستاره‌ی بایرن مونیخ از اینکه در بازی دیروز آنچنان که باید و شاید از سوی هم‌تیمی‌هایش حمایت نشده ناراحت است. بازی‌ای که در آن آلمان‌ها بارها و بارها دفاع خود را در مقابل حملات مکزیک باز شده دیدند و در نهایت با شکست به اولین بازی‌شان در جام جهانی پایان دادند.

قبل از شروع بازی در استادیوم لوژنیکی انتظار می‌رفت مدافع عنوان قهرمانی به راحتی از پس حریف آمریکای جنوبی خود برآید. اما مکزیکی‌ها با پیروزی 1-0 همه را شگفت‌زده کردند. در طول بازی بازیکنانی مثل خاویر هرناندز بارها و بارها از خط دفاعی آلمانها عبور کرده و برای آزار دادن مدافعین آلمانی کم نگذاشتند.


حتی برخی معتقدند اگر مکزیکی‌ها در مقابل دروازه‌ی آلمان انسجام تاکتیکی بیشتری داشتند می‌توانستند با تعداد گلهای بیشتری به پیروزی برسند.


هوملس با وجود اینکه دفاع آلمان بارها مثل درهای کشویی خودکار، باز شده معتقد است با اینحال آلمانها می‌توانستند اوضاع را روبراه کنند ولی پا در راه نگذاشتند.


هوملس می‌گوید:" مکزیک شایسته‌ی پیروزی بود. پوشش دفاعی ما خوب نبود، طوریکه بارها و بارها من و جروم ( بواتنگ ) در دفاع تنها می‌ماندیم. با اینکه چند روز پیش در بازی‌های دوستانه علائم هشدار را دریافت کرده بودیم. در مقابل مکزیک دقیقاً مثل بازی با عربستان سعودی کار کردیم ( 2-1 به نفع آلمان ) با این تفاوت که این بار حریف قوی‌تری داشتیم. برای همین بود که نیمه‌ی اول آنطور بودیم. بله شکی نیست که مکزیک شایسته‌ی پیروزی بود. وقتی هفت هشت بازیکن حمله می‌کنند، این نشان می‌دهد که قدرت تهاجمی ما برتر از حریف است. اما این به تنهایی برای موفقیت کافی نیست. این مساله‌ مدتی است ذهن من را به خودش مشغول کرده. در بازی با مکزیک وقتی به خودمان آمدیم که دیگر دیر شده بود. حالا باید دو بازی بعدی را ببریم و گرنه خداحافظ جام جهانی. واقعاً درک نمی‌کنم که چرا آنطور بازی کردیم. چون همینطور که گفتم در بازی‌های دستگرمی، زنگ خطر را شنیده بودیم "

یواخیم لو هم ظاهراً با حرفهای او موافق است چرا که می‌گوید:" ما در موقعیتی هستیم که برایمان ناآشنا است. ولی آنقدر باتجربه هستیم که با یک شکست از میدان به در نرویم. حالا بازی بعدی مهمتر است. باید پیروز شویم. ما عصبی بودیم و بازی‌ای که می‌خواستیم را بازی نکردیم. باید ببینیم عامل و علت این وضعیت چه بوده ؟ نه، اصلاً خوب نبودیم. در کل البته فرصت‌هایی داشتیم ولی موفق به گلزنی نشدیم. توپ را در جلوی زمین خیلی راحت از دست می‌دادیم و مکزیک همیشه دو یا سه بازیکن در خط حمله‌اش داشت که نتوانستیم آنطور که باید و شاید، مانع‌شان شویم "


1-  متس هوملس به تلاشهای دفاعی آلمان در بازی مقابل مکزیک انتقادهای تند و تیزی وارد کرده


2-  آلمان در اولین بازی خود در جام جهانی، با شکستی غیرمنتظره شوکه شد


3-  هوملس ادعا کرده که او و جروم بواتنگ تنها بازیکنانی بوده‌اند که در دفاع مانده و باید از دروازه‌شان محافظت می‌کرده‌اند


4-  هوملس می‌گوید آلمان از مدتها قبل زنگهای خطر را شنیده بوده ولی در مقابل مکزیک به آنها بی‌اعتنایی کرده