بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 26 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لگانس 1 - رئال مادرید 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

میناوند: مقابل اسپانیا کم شانس نیستیم
یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 18:28
میناوند: مقابل اسپانیا کم شانس نیستیم
بازیکن اسبق تیم ملی معتقد است می توانیم با ارائه یک بازی منطقی شانس کسب امتیاز مقابل اسپانیا را داشته باشیم.

به گزارش "توپ 90"، مهرداد میناوند بازیکن تیم ملی در جام جهانی 1998 فرانسه در مورد برتری یک بر صفر ایران مقابل مراکش گفت: ما بازی را بردیم و از این بابت خوشحال هستم. 90 دقیقه و یک روز هیجان و شادی به این مردم هدیه شد تا تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی خود را فراموش کنند. مثل مردم آنقدر از این برد خوشحال هستم که نمی خواهم درباره چرایی و چگونگی این برد صحبت کنم.  
او ادامه داد: اما واقعیت این است که ساختار فوتبال ما با هیچکدام از تیم های گروه مان قابل مقایسه نیست. ما در طول 90 دقیقه تحت تاثیر بازی حریف بودیم و خیلی خوش شانس بودیم که در 20 دقیقه اول گلی را دریافت نکردیم.


میناوند با اشاره به دوندگی بالای بازیکنان درباره بازی متراکم ملی پوشان گفت: درست است که ضریب اشتباهات ما در میانه میدان بالا بود ولی حمایت های لازم به خوبی انجام می گرفت و بازیکنان با ایجاد لایه های دفاعی اجازه شکل گیری حملات مراکش را نمی دادند.


بازیکن اسبق تیم ملی در خصوص عملکرد دو بازیکن پرسپولیسی تیم ملی گفت: هیچ کس تصور نمی کرد وحید امیری در ترکیب ثابت کی روش قرار بگیرد اما او 90 دقیقه کامل برای تیم ملی بازی کرد و میزان دوندگی اش بیشتر از همه بازیکنان زمین بود. او بازیکنی است که هیچ وقت افت نداشته و همیشه یک روند خوب و مستمر داشته است. امیری نشان داد که یک بازیکن بی حاشیه، تحصیل کرده و حرفه ای می تواند از دل لیگ برود و در جام جهانی فیکس بازی کند.


او ادامه داد: بیرانوند هم سه عکس العمل فوق العاده داشت و تیم را در جریان بازی نگه داشت. به نظرم همه بازیکنان خوب بودند و انتقادهایی که به مسعود شجاعی و سردار آزمون می شود را نمی پذیرم. همه با جان و دل بازی کردند و امکان بروز اشتباه در هر دقیقه از بازی وجود دارد.


میناوند درباره پیش بینی اش از بازی با اسپانیا گفت: ما تجربه بازی مقابل تیم های بزرگ را در جام جهانی قبلی داریم. باید واقع بین باشیم و بپذیریم که کار خیلی سختی پیش رو داریم. به دور از فضای احساسی من فکر می کنم ما چندان کم شانس هم نیستیم و می توانیم با یک بازی منطقی و تمرکز بالا راه های نفوذ اسپانیا را ببندیم. من بعد از برد ایران مقابل مراکش ترجیح دادم به خیابان نروم و در خانه بازی اسپانیا و پرتغال را ببینم. بازی پرفشار همراه با پرس می تواند ما را امیدوار به کسب امتیاز کند.