بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 1 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لوکوموتیو مسکو 1 - اورال 0 (فینال جام حذفی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کی‌روش؛ آقای تورنمنت‌های بزرگ(عکس)
یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 11:57
کی‌روش؛ آقای تورنمنت‌های بزرگ(عکس)
سرمربی با تجربه و پرتغالی تیم ملی با آغاز رقابت های جام جهانی نشان داد بعد از چهاردوره حضور در این تورنمنت حالا تبدیل به مرد تاثیرگذار میادین بزرگ شده است.

به گزارش " توپ 90" کارلوس کی روش انگار همان مرد تورنمنت های بزرگ است. مربی که در بازی های مهم و سرنوشت ساز خودش را نمی بازد و بهترین تصمیمات را می گیرد. او هرچقدر پیش از جام جهانی عصبانی و تندخو بود با آغاز جام تبدیل به همان مرد مطمئن با لبخندهای آرام بخش شد و این نشان می دهد که کی روش مرد تورنمنت های بزرگ است. او برای چهارمین دوره در جام های جهانی حضور دارد و یکی از باتجربه ترین مربیان حاضر در روسیه است.


در بازی با مراکش کی روش دوباره همان قهرمان آهنین نیمکت تیم ملی بود و توانست در موفقیت ایران در اولین مسابقه نقش بازی کند. او تیمی را به زمین مسابقه فرستاد که توانست فشار کشنده مراکشی ها را در نیمه اول گرفته و در نهایت روی ذکاوت و شانس به برتری برسد. این دقیقا همان تیم کارلوس کی روش است که خصوصیات اخلاقی او را به خوبی گرفته و بازتاب می دهد. تیمی جنگجو، بی رحم و با ذکاوت و یا حتی مقداری موذی که در زمان مناسب ضربه کاری به حریفان می زند.


چهره خندان او در پایان بازی وقتی به ابراز احساسات تماشاگران پاسخ می داد با آنچه در طول نود دقیقه از او دیدیم متفاوت بود. در لحظه ای از بازی که بازیکنان دو تیم در یک جدال فیزیکی با هم برخورد کردند و حتی نیمکت هایشان کمی برافروختند ، چهره کی روش که با دست به بازیکنان ایرانی می گفت باید محکم و محکم تر بازی کنند یک تصویر و قاب فراموش نشدنی و مملو از احساس بود. حس جنگندگی و تسلیم ناپذیری از این رفتار او از کیلومترها دورتر به بیننده های تلویزیونی هم منتقل می شد.


کی روش مرد تورنمنت های بزرگ است و این را بار دیگر در جام جهانی 2018 ثابت کرد. برای او آغاز جام جهانی ترس و لرز به همراه ندارد بلکه برعکس انگار این همان میدانی است که او در آن خبره است و تبحر دارد و تازه در چنین مسابقاتی است که او می تواند توانایی هایش را نشان دهد.


برای بازی با اسپانیا نه ما به عنوان علاقمند که حتی بازیکنان و عوامل تیم ملی نیز چشم به کارلوس کی روش دارند و اعتماد به نفس و تجربه او است که حالا همه ما را به آینده امیدوار کرده است. او آنقدر برای موفقیت و رسیدن به جاه طلبی هایش انگیزه و انرژی دارد که حتی سرنوشت نیز گاهی برایش می خواهد. مثل گل به خودی مراکشی ها ، اخراج لوپتگی و یا حتی اتفاقات عجیبی که ممکن است در آینده رخ دهد.