بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال شهروندساری 3 - فرش آرامشهد 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کی روش و ماموریت خاص برای گروه وِیژه
یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 11:56
کی روش و ماموریت خاص برای گروه وِیژه
هافبک با تجربه تیم ملی مترصد فرصتی است تا در دومین جهانی اش به میدان برود.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی در حالی مقابل مراکش به میدان رفت شاهد سورپرایز در ترکیب 11 نفره کی روش بودیم. کمتر کسی فکر می کرد وحید امیری در ترکیب ثابت قرار گرفته و در نهایت 90 دقیقه نیز برای ایران بازی کند. اما به واقع او را می توان در خدمت تیم ترین بازیکن حال حاضر تیم ملی دانست که برانکو در پرسپولیس و کی روش در تیم ملی اعتقاد زیادی به او دارند. دوندگی بالای 10 کیلومتری امیری نشان داد او به طور کامل در اختیار برنامه های تاکتیکی کی روش بوده است.


اما بازگشت احسان حاج صفی به دفاع چپ بعد از سالها سورپرایز بعدی کی روش بود. او در سالهای اخیر در بازی ملی و باشگاهی همیشه به عنوان هافبک چپ به میدان رفته و کی روش او را در لحظات آخر به میلاد محمدی جوان ترجیح داد. احسان با تجربه بالای بین المللی خود خیلی زود خودش را با پست جدیدش در تیم ملی تطبیق داد و ضمن ارائه بازی قابل قبول در نهایت ارسال منجر به گل او سه امتیاز برای ما در پی داشت.


اما بازی کردن کریم انصاری فرد در خط میانی موضوع تازه ای نبود و کسی از این بابت شگفت زده نشد. او در دیدارهای تدارکاتی با نظر کی روش یک خط به عقب رفته و اتفاقاً نمایش خوبی هم در پست جدید داشته است. او مقابل مراکش نیز دوندگی خوبی در میانه میدان داشت و با جنگندگی به مبارزه با بازیکنان رقیب برای تصاحب توپ می پرداخت و هنگام حملات تیم ملی نیز به مثلث هجومی ما اضافه می شد.


بی شک این سه بازیکن مثلث ویژه کی روش مقابل مراکش بودند که به واسطه ویژگی هایی نظیر دوندگی، جنگندگی و قدرت بالای حفظ توپ ک حضورشان در ترکیب تیم ملی مقابل اسپانیا محتمل به نظر می رسد. چرا که کی روش برای مهار ستاره های پا به توپ اسپانیا به بازیکنانی با این مشخصات نیاز دارد.