بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 26 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی منچسترسیتی 4 - وستهام 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جام جهانی برای ایران تمام نشده؛ اشتباه نکنید!
شنبه, 26 خرداد 1397 ساعت 21:45
جام جهانی برای ایران تمام نشده؛ اشتباه نکنید!
شاگردان کارلوس کی‌روش اولین تمرین پس از پیروزی مقابل مراکش را با جدیت تمام برگزار کردند.

به گزارش "توپ 90"، «بعد از بازی با مراکش بازیکنان تیم ملی 10 دقیقه بیشتر وقت خوشحالی نداشتند.» این جمله بیرانوند نشان می دهد بازیکنان تیم ملی ایران، نه 10 دقیقه بعد از تمرین، بلکه حالا که 24 ساعت از برد مقابل مراکش گذشته، آن را فراموش کرده و در اندیشه لذت بردن از جام جهانی و البته شگفتی سازی هستند. البته این پیروزی در روحیه و انگیزه بازیکنان تاثیر مثبت داشته و این را به وضوح می توان در عملکردشان دید.

این رویکرد در بازیکنان، برخاسته از نگاه کادرفنی تیم ملی است که از این دست پیروزی ها در کارنامه شان بسیار وجود داشته و عادی به نظر می رسد.

در تاریخ فوتبال ایران هیچگاه، نخستین بازی جام جهانی با پیروزی همراه نبوده و این فرصتی ویژه برای صعود از مرحله گروهی است. البته هیچگاه در تاریخ، ایران در گروه مرگ نیز حضور نداشته و این موضوع، کار شاگردان کی روش را بسیار سخت می کند.

با این حال، ملی پوشان ایران تمرینات را با جدیت دنبال می کنند و خیلی خوب می دانند که هنوز دو بازی بسیار حساس دارند که از جنبه های مختلف حائز اهمیت است. علاوه بر این که ایران فرصت صعود به مرحله بعد را دارد، این فرصت نیز هست که چند لژیونر از دل بازی با اسپانیا و پرتغال بیرون بیایند و به همین دلیل یوزها باید تلاش و درخشش حداکثری در این مسابقات داشته باشند.

تیم 98 ایران در جام جهانی مقابل آمریکا پیروز شد و می توانست با یک امتیاز برابر آلمان، شانس صعود را زنده نگه دارد اما به گفته بازیکنان، آن تیم پس از برد مقابل آمریکا تخلیه شد و همه منتظر شکست برابر ژرمن ها و بازگشت به ایران بودند و حالا چه خوب که کارلوس کی روش و کادرفنی، اجازه از دست رفتن انرژی به بازیکنان را نمی دهند.

عکس: سعید زارعیان