بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سنگال 0 - الجزایر 1 (فینال جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

امیدابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران (گزارش تصویری)
شنبه, 26 خرداد 1397 ساعت 21:45
امیدابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران (گزارش تصویری)
تا چند ثانیه پیش از آغاز بازی ایران ـ مراکش مهمترین نگرانی اغلب هواداران به جای خالی عزت‌اللهی یعنی قلب خط میانی و مهره پرکننده آن منطقه برمی‌گشت.

به گزارش "توپ 90"، اما در جریان بازی تمام این نگرانی‌ها جای خود را به اطمینان به بازیکنی داد که یکی از جذاب‌ترین و ماندگارترین نمایش‌ها در پست هافبک دفاعی با پیراهن تیم‌ملی را به یادگار گذاشت. دو تکل شجاعانه امید ابراهیمی که روی یکی از این دو مصدومیت سنگین گریبانگیرش شد، از همین حالا از ماندگارترین صحنه‌های پنجمین حضور ایران در جام‌جهانی شده است.


می‌توان این دو تکل شجاعانه ابراهیمی را مقایسه کرد با تلاش فداکارانه احمدرضا عابدزاده در بازی با ژاپن در پلی‌آف مقدماتی جام‌جهانی 1998 در مالزی؛ صحنه‌ای که عابدزاده برای جلوگیری از ورود توپ به دروازه‌اش بدن خود را به تیر دروازه کوبید یا صحنه‌هایی را به یاد می‌آوریم که علی دایی با طحال پاره یا سر شکسته برای دفاع از پیراهن و دفاع از امید و آرزوی هموطنانش در زمین ماند و به تلاش با پیراهن تیم‌ملی ادامه داد.


فارغ از نتیجه دو بازی آینده مقابل اسپانیا و پرتغال می‌توان به امید ابراهیمی لقب سلحشور تیم‌ملی را داد، بازیکنی که بدنش را در خطر قرار داد تا دروازه تیم‌ملی کشورش در خطر قرار نگیرد. وحید امیری، بیرانوند، جهانبخش و چند بازیکن دیگر تیم‌ملی نیز در جریان بازی حس دفاع از امید و آرزوهای کشور را به هواداران تیم‌ملی منتقل کردند و یکی از زیبایی‌های حضور در جام‌جهانی به تماشای فداکاری و وطن‌پرستی همین بچه‌هاست.

 

 

 

 

 

 

عکس ها: امیرحسین خیرخواه