بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 30 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال آذرخش بندرعباس 1 - اهورا بهبهان 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

امیری؛استثنا یا نماد حقانیت لیگ برتر
شنبه, 26 خرداد 1397 ساعت 15:29
امیری؛استثنا یا نماد حقانیت لیگ برتر
وینگر چپ پای تیم ملی ایران در اولین بازی برابر تیم ملی مراکش یکی از بهترین بازیکنان زمین از نظر میزان دوندگی بود.

به گزارش" توپ 90" وحید امیری از نظر میزان دوندگی یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی ایران بود. حتی در اواسط نیمه دوم وقتی آمار بهترین بازیکنان از نظر میزان دوندگی اعلام شد امیری با بیش از هشت کیلومتر دوندگی بهترین بازیکن زمین بود. با این وجود به نظر می رسد با بیش از ده کیلومتر دوندگی شماره یازده ایران نماینده خوبی برای بازیکنانی است که لیگ برتر فوتبال ایران با تیم ملی به روسیه رفته اند.


*این که وحید امیری یک استثنا است و یا او بیانگر حقانیت لیگ برتر در برابر حرف های سرمربی تیم است نیز موضوع مهمی است. کی روش قبل از جام جهانی در توجیه اردوها و برنامه های ریکاوری اش گفته بود که برخی بازیکنان ایران توانایی بازی برابر اسپانیا و پرتغال را ندارند. اما امیری در بازی با مراکش یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی ایران با حدود 10.5 کیلومتر دوندگی بوده است. اما موضوعی که درمورد وحید امیری این وجود دارد اینکه یک استثنا در لیگ فوتبال ایران است و همیشه حتی زمانی که در تیم نفت تهران هم بوده است در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از نظر میزان دوندگی در سطح بالایی قرار داشت.
*موضوعی که اینجا اما می تواند قابل توجه باشد اینکه کی روش قبل از این گفته بود بازیکنانی مثل امیری، طارمی ، ابراهیمی، وریا غفوری ، علی کریمی توانایی بازی برابر اسپانیا و پرتغال را ندارند. با این وصف آیا می توان گفت که این حرف می تواند به معنای عدم حضور امیری در ترکیب اصلی باشد. در این صورت مهدی طارمی در آن پست بازی می کند یا براساس حرف کی روش ترکیب اصلی با بازیکنانی چیده شود که بیشتر در فوتبال اروپا بازی می کنند. مثلا سامان قدوس وینگر تیم ملی ایران در برابر اسپانیا باشد.


*اما با این اوصاف عملکرد بازیکنان لیگ برتری تیم ملی در بازی برابر مراکش عملکرد خوبی بود.امید ابراهیمی ، روزبه چشمی ، علیرضا بیرانوند و وحید امیری از بازیکنان خوب تیم ملی بودند و حتی کی روش به غیر از امید ابراهیمی که به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نبود، دو تعویض دیگرش بازیکنان لژیونر ما بودند.