بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نفت‌ مسجدسلیمان 0 - استقلال خوزستان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کی‌روش در نزدیکی ابرهای سن پترزبورگ(عکس)
شنبه, 26 خرداد 1397 ساعت 15:29
کی‌روش در نزدیکی ابرهای سن پترزبورگ(عکس)
مرد پرتغالی بعد از برد تاریخی برابر مراکش، به شکل ویژه ای با شاگردانش جشن گرفت.

به گزارش "توپ 90"، ورزشگاه سن پترزبورگ بدون شک تا پایان عمر در ذهن کارلوس کی روش باقی خواهد ماند. او یک پیروزی تاریخی را برای ایران در روز دوم جام جهانی 2018 رقم زد.


یوزهای ایرانی که با کارلوس کی روش رابطه صمیمی داشتند و دارند؛ بعد از ثبت یک پیروزی تاریخی به سبک همیشه از سرمربی خود تقدیر کردند. بازیکنان وسط زمین جمع شدند و با بالا انداختن کارلوس کی روش، جشن بزرگی برپا کردند.


بازیکنان تک به تک کی روش را در آغوش گرفتند و این پیروزی بزرگ را به او تبریک گفتند. مرد پرتغالی برای دقایقی مرد اول مستطیل سبز شده بود و هر کسی از راه می رسید، او را در آغوش می گرفت.


اگر خوب به یاد داشته باشیم؛ دقیقا یک سال قبل، 22 خردادماه سال 96 چنین صحنه هایی را در ورزشگاه آزادی شاهد بودیم. جایی که کارلوس کی روش توانست با برتری مقابل ازبکستان 2 بازی مانده به پایان مرحله مقدماتی جام جهانی تیمش را برای دومین دوره متوالی به این رویداد بزرگ برساند. ایران بعد از برزیل و روسیه سومین تیمی بود که به جام جهانی می رسید و از همان موقع رویاهای زیادی را در سر می پروراند.


حالا آن رویاها به حقیقت تبدیل شده و بازیکنان ایرانی در پوست خود نمی گنجند. بعد از بازی سرمربی تیمشان را به هوا پرتاب می کنند. کی روش هم که به نظر می رسد هنوز انرژی دوران جوانی را دارد؛ بعد از پایین آمدن از روی دست بازیکنان طرح دیگری را برای شادی در نظر می گیرد.


سرمربی پرتغالی با گرفتن یک توپ جام جهانی در دستش، شاگردانش را دور هم جمع کرد و از آنها خواست برای بازی های بعدی متحد شوند. در این لحظه شاید فکر می کردیم کی روش سال ها جوان شده و از هیچ رفتاری از سوی او متعجب نمی شدیم. آرین قاسمی وسط حلقه اتحاد قرار گرفت و صحبت های کی روش را ترجمه می کرد. در نهایت به دستور کی روش با شعار «ایران،‌ ایران، ایران» از همان دیروز یوزهای ایرانی استارت موفقیت در بازی بعدی را زدند.


گویی مرد پرتغالی دوست نداشت از زمین چمن سن پترزبورگ خارج شود و این حس و حال خوب را به پایان برساند. به سمت تماشاگران رفت و از آنها تشکر کرد. برخی بازیکنان حتی چند بار سرمربی خود را آغوش گرفتند و سر از پا نمی شناختند.


حالا بعد از بازگشت به مسکو، باید به فکر خوش یمنی کازان باشیم. کازان آره نا هم می تواند جایی برای رقم خوردن یک جشن دیگر برای کی روش و شاگردانش باشد یا خیر.